מה חשוב לדעת כאשר מבצעים עסקת נדלן?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

אודותינו

משרדנו מעניק את שירותיו המקצועיים לאלפי לקוחותיו ובין לקוחותיו ניתן למצוא גם חברות ואנשי עסקים מן הארץ ומחו"ל. תחומי העיסוק העיקריים של המשרד הנם מקרקעין, מיסוי מקרקעין, התחדשות עירונית, ליווי בעסקאות מכר ורכישה של מקרקעין, הסכמים מסחריים, הסכמי שכירות, ליטיגציה, הוצאה לפועל וחדלות פירעון, עריכת חוזים, עריכת צוואות, ייפוי כוח מתמשך ודיני עבודה.

יצירת קשר

מאמרים נוספים
עלינו עורך דין פירוק חברה

איחור במסירת דירה

רכישת דירה חדשה מקבלן הנה לרוב העסקה הגדולה בחיינו, ובמסגרתה יכולים הרוכשים לבנות ולעצב בעצמם את דירתם. יחד עם זאת, לרוב, חותמים הרוכשים על חוזה

קרא עוד »

עורך דין ליטיגציה

למשרד ניסיון רב בניהול הליכים משפטיים, להם נזקפו הישגים והצלחות משמעותיות, במגוון תחומים הכוללים משפט מסחרי, חדלות פירעון / פשיטת רגל, הוצאה לפועל, דיני חוזים,

קרא עוד »

ברוב המקרים, עסקת נדלן הינה עסקה ייחודית שמאפייניה אינם דומים לשום עסקה אחרת. כך למשל, עסקאות נדל"ן מתאפיינות בסכומי כסף נכבדים ולרוב זו העסקה הגדולה והמשמעותית ביותר של האדם לאורך שנות חייו. לכן, לרוב עסקאות נדל"ן הן עסקאות המתבצעות לעיתים רחוקות בחייו של האדם מן היישוב.

על מנת להיות בטוחים כי העסקה שאתם עתידים לבצע היא עסקה כדאית, ונטולת סיכונים, כדאי לערוך מספר בדיקות מקדמיות טרם חתימת ההסכם, היות ובדיקות אלו עשויות להסיר חששות ודאגת מליבכם ויבטיחו כי ביצעתם את העסקה המשתלמת ביותר עבורכם.

את הבדיקות המקדמיות יש לבצע עבור כל נכס נדל"ן החל מרכישת דירה למגורים, או דירה להשקעה ועד נדל"ן מסחרי.

דעו לכם, כי במידה ולא תבצעו את שלב הבדיקות המקדמיות, הרי שיכולות להיווצר לא מעט בעיות כך למשל – הפסדים כספיים רבים, זהות בעל הנכס אמיתי, גודל הנכס אינו תואם את מה שסוכם עליו, חובות הרובצים על הנכס ועוד שלל מצבים לא נעימים.

המלצת משרד אליוב-גרין היא שלא כדאי לדלג או לא לערוך כלל את שלב הבדיקות המקדמיות, ואף רצוי לבצען עם עורך דין מקרקעין המתמחה בתחום הנדל"ן.

האם אתם בטוחים שאתם יודעים מהי זהות מוכר הנכס

לצערנו, קרו מקרים בהם מתחזים הציגו עצמם כבעלים של נכסים במעמד המשא ומתן לקראת כריתתו של הסכם המכר. בכדי להבטיח שאתם עושים את העסקה אל מול הבעלים האמיתיים, יש לוודא כי המוכר הוא אכן האדם אשר רשום בנסח הטאבו. תוכלו לעשות זאת באמצעות בדיקה עם פרטי תעודת הזהות של המוכר מול הרישום של הנכס בלשכת רישום המקרקעין. בדיקת נסח הטאבו הינה הבדיקה הראשונית והבסיסית ביותר בעסקאות נדל"ן.

בנוסף, באמצעות הטאבו, תוכלו ללמוד על הנכס בו אתם חפצים. פעמים רבות בעסקאות נדל"ן הובטח לרוכשים שטחים והצמדות נוספים – חניה או מחסן, ולאחר עסקת המכירה התגלה לרוכשים כי לדירה אין כל שטחים נוספים או הצמדות נוספות והדבר גרם לעוגמת נפש קשה ואף פעמים רבות סוגיה זו הגיעה לפתחו של בית המשפט.

בנוסף, באמצעות נסח הטאבו, תוכלו לגלות האם על הנכס רובצת הערה מסוימת כדוגמת הערת אזהרה, עיקולים, שעבודים ועוד.

החשיבות של בדיקות תכנוניות

אחת הבדיקות המקדמיות החשובות ביותר הינה הבדיקה התכנונית של הנכס.

אחרי שאכן מצאתם את הנכס שבו אתם חפצים ושעונה על הדרישות שלכם, כדאי לבצע את הבדיקות התכנוניות של הנכס. בדיקה תשקף לכם האם הנכס בו אתם מתעניינים הוא אכן בעל המאפיינים התכנוניים שהוצגו לכם. כך למשל, האם הנכס נבנה על פי היתר, האם יש בנכס קיימות חריגות בניה, האם אחוזי הבניה בנכס נוצלו או שנותרו זכויות בניה נוספת, האם השימוש המותר בנכס תואם את השימוש בנכס הלכה ולמעשה, האם מתנהלים הליכים משפטיים כנגד בעלי הנכס ועוד שלל בדיקות תכנוניות נוספות. את הבדיקות התכנוניות חשוב מאד לבצע לפני החתימה על הסכם המכר ולא לאחריה.

ב. תנאי העסקה

בעסקאות נדל"ן רצוי מאד להשכיר את שירותיו שלעורך דין מטעמכם המתמחה בעסקאות נדל"ן על מנת שינסח עבורכם את הסכם המכר כך שהאינטרסים שלכם יבואו לידי ביטוי בתנאי ההסכם וכן שמירה על זכויותיכם.

עורך דין המתמחה בתחום הנדל"ן, יבדוק את ההסכם הקיים הניתן לכם על ידי המוכר, ובמקרים בהם ההסכם אינו מגן על זכויותיכם והאינטרסים שלכם, יערוך עורך הדין מטעמכם שינויים בהסכם שנשלח על ידי הקונה או שינסח הסכם חדש בו יופיעו הסעיפים המגנים עליכם. כך למשל, עורך הדין ידאג לתנאי תשלום הוגנים, התחייבות לתאריך פינוי הנכס, תוך דגש על סעיפים שיבטיחו עסקה בטוחה ושקופה, עם מינימום של סיכונים. נציין, כי בדיקת הסכם המכר הינה חשובה מאין כמותה גם בעסקאות מכר יד שניה, וגם בעסקאות מכר מול קבלן.

משרד אליוב-גרין מתמחה ובעל ניסיון רב בליווי וייצוג לקוחותיו בעסקאות מקרקעין ועל כן אנו נדע כיצד לשמור על זכויותיכם והאינטרסים שלכם לפני בזמן ולאחר עסקת המקרקעין.

 

ג. השירות שמעניק משרד אליוב-גרין – עסקת נדלן:

כאמור, עסקת מכירה או רכישה של נכס נדל"ן טומנת בחובה היבטים משפטיים רבים וסוגיות שיש לתת עליהם את הדעת. השירותים המרכזיים שמשרדנו מעניק לקהל לקוחותיו הינם:

  1. בדיקות מקדמיות אודות המצב המשפטי של הנכס;
  2. בדיקות מקדמיות אודות המצב התכנוני של הנכס;
  3. הכנת הסכם מכר / רכישה;
  4. ליווי הלקוח כי הוא עומד בכל תנאי ההסכם;
  5. דיווח העסקה לרשויות המס;
  6. תשלומים לרשויות המס ככל וקמה חובה מיסויית על העסקה;
  7. רישום הנכס בטאבו.

משרד אליוב-גרין בעל ניסיון עשיר בייצוג לקוחות פרטיים, קבלנים ויזמים בעסקאות נדל"ן שונות תוך שימת דגש על טובת הלקוח, שירות אדיב ושקוף, ותוך ביצוע בדיקות יסודיות אשר נועדו לשמור על הזכויות והאינטרסים של לקוחותינו.

תוכן עניינים
עסקת נדלן

אליוב-גרין עורכי דין

משרד עורכי דין אליוב-גרין
ניסיון של שנים ומתמחים
בשלל תחומים

צור קשר

כל הזכויות שמורות © 2022 | משרד עורכי דין ונוטריון אליוב-גרין

Call Now Button דילוג לתוכן