עורך דין פינוי בינוי

תוכן עניינים

התחדשות עירונית כללה בעבר רק את תוכנית תמ"א 38. מדובר על תוכנית אשר מטרתה הייתה לספק פתרונות לצורך חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה וכן לצורך חידוש וריענון של הבניינים ושכל השכונות השונות. מכיוון שהיו לא מעט קשיים שעמדו בפני הליך מימוש תוכניות אלה במבנים, הרי שתחום התחדשות עירונית הוסיף כלי נוסף הקרוי: פרויקט פינוי בינוי. מדובר על פרויקט אשר כולל את בו את תכנון תכנית בניין עיר חדשה עבור מתחמים כאלה ואחרים. כיום ניתן למצוא לא מעט פרויקטים של פינוי בינוי וחשוב שילווה כל פרויקט מעין זה עורך דין פינוי בינוי מקצועי ומנוסה בתחום.

עורך דין הוצאה לפועל

מהו פינוי בינוי?

כאשר מדובר על תחום פינוי בינוי, מדובר למעשה על תחום אשר הולך ומתפתח בשנים האחרונות. על אף שהפרויקט המדובר קיים כבר לא מעט שנים הרי שעד לפני כמה שנים הפרויקטים שהצליחו לצאת לפועל הין בודדים. אולם, בשנים האחרונות מדובר ללא ספק על תחום אשר צובר תאוצה הן מבחינת הרשויות המחוזיות והן מבחינת הרשויות המקומיות וכן המודעות הציבורית של בעלי נכים והמדינה והפרויקטים הללו יוצאים לפועל בצורה יעילה וקלה יותר באמצעות כמה דרכים: כאשר מארגן כלשהו מעוניין לקדם פרויקט אשר הוא יודע שהמדינה מעוניינת בו, הרי שהוא רותם גורמים נדרשים לצורך מימוש הפרויקט או דיירים יכולים לפנות ליזם לצורך קידום פרויקט מעין זה או יזמים יכולים לבצעי את הצעד הראשון באופן עצמאי על ידי פנייה למתחם כלשהו שיש לו פוטנציאל לצורך מימוש תוכנית מעין זאת.

למה עורך דין פינוי בינוי חשוב לליווי פרויקט זה?

עורך דין פינוי בינוי הוא איש מקצוע חשוב מאוד לליווי היזם וכן לליווי דיירי מבנה שעתיד לעבור את הפרויקט המדובר. כמובן שכל אחד מהצדדים צריך לבחור בעורך דין אשר ייצג אותו. עורך דין מעין זה נדרש לברר מהי הבעלות של כל הנכסים במתחם וזאת בכדי שהפרויקט יצא לדרך בצורה הטובה ביותר וללא בעיות משפטיות. מעבר לכך המטרה שלו היא לייצג את הצד שבחר בו בצורה הטובה ביותר ולשמור על הזכויות שלו באופן האידיאלי. עליו לבחון את החוזה בין הצדדים בכדי להבטיח שהוא לא מוטה באופן כלשהו ואיננו רומס את הזכויות של הצד אשר בחר בו.

אם אתם מחפשים עורך דין פינוי בינוי מקצועי ומנוסה, צרו קשר עם אליוב-גרין משרד עורכי דין

קבעו עכשיו פגישת יעוץ!

עורכי דין מומחים לפינוי בינוי

פרויקטים בתחום פינוי בינוי הם פרויקטים פופולאריים ביותר בשנים האחרונות. המטרה שלהם היא לחדש וכן להגדיל ולשפר את הקיבולת של הדיירים במרכזי הערים הוותיקות. לכאורה, מדובר על עניין שצריך להיות משתלם לכל הצדדים. גם הקבלן אמור להרוויח וגם הדיירים. יחד עם זאת, חשוב מאוד לדעת כי הרווח לדיירים לא תמיד מובטח ועל כן, חשוב מאוד שהדיירים יבחרו מבין עורכי דין מומחים לפינוי ובינוי עורך דין שיעניק להם ליווי וייצוג בהליך המדובר.

פינוי בינוי – במה מדובר?

כל פרויקט פינוי בינוי מתחיל בהכרזה על שטח מסוים כשטח הרלוונטי עבור הפרויקט המדובר. הכרזה זו מתבצעת על ידי משרד השיכון והבינוי. לרוב מדובר על שטח גדול אשר יכול להכיל בנייה של מאות ואפילו אלפים של יחידות דיוק. לאחר ההכרזה המדוברת יזמים שמעוניינים להוציא את הפרויקט לפועל פונים למשרד הבינוי והשיכון. היזמים המדוברים יידרשו לעמוד בהגבלות רגולטוריות שונות של הפרויקטים המדוברים. במסגרת הפרויקט המדובר היזם יידרש לפנות את הדיירים אשר מתגוררים בשטח המיועד ולבנות עליו בניינים חדשים במקום הבניינים הישנים. הוא כמובן יהיה מחויב לכל ההוצאות של הדיירים הוותיקים למשך כל תקופת הבנייה. ההוצאות הללו יכללו בין היתר גם שכירת עורך דין אשר יעניק ייצוג לדיירים מול היזם. דבר זה ללא ספק מציב את עורך הדין במקום בעייתי שכן, מצד אחד הוא צריך להגן על האינטרסים של הדיירים, אך מצד שני הוא זה שמשלם לו את המשכורת ועל כן, כדאי מאוד שדיירים יבחרו בעצמם מבין עורכי דין מומחים לפינוי בינוי עורך דין שיעניק להם ייצוג איכותי.

כיצד בוחרים עורכי דין מומחים לפינוי בינוי?

כיום ניתן למצוא לא מעט עורכי דין מומחים לפינוי בינוי אשר עוסקים בתחום, אך חשוב ביותר שדיירים יבחרו בעורך הדין המקצועי והטוב ביותר מבין כל עורכי הדין הללו. על כן, חשוב ביותר לבדוק איזה עורך דין מקצועי מאוד בתחום זה, עוסק בו לא מעט שנים וייצג בהצלחה לא מעט דיירים במסגרת הפרויקטים המדוברים.

אם אתם מחפשים עורכי דין מומחים לפינוי בינוי, כדאי מאוד שתיצרו קשר עם אליוב-גרין משרד עורכי דין.

מטרת הכתובים באתר אינם בשום אופן לשם יעוץ משפטי ו/או חוות דעת משפטית, והשימוש בהם באחריות בלעדית של הקורא. הכתובים באתר מהווים תיאורים כלליים בלבד ובלתי מחייבים.
קבעו עכשיו פגישת יעוץ!

קבע עכשיו פגישת יעוץ בחינם!

0 %
תיקים שנוצחו
0 %
ייעוצים שצלחו
0 %
פשרות שהושגו
0 %
תיקים של לקוחותינו שנדחו
אליוב-גרין עורכי דין

משרד עורכי דין אליוב-גרין
ניסיון של שנים ומתמחים
בשלל תחומים

עורך דין לענייני סכסוך שכנים
עורך דין מומחה למיסוי מקרקעין
עורך דין סכסוך שכנים
עורך דין פירוק חברה

צור קשר

כל הזכויות שמורות © 2022 | משרד עורכי דין ונוטריון אליוב-גרין

Call Now Button דילוג לתוכן