עורך דין הסדרת ומחיקת חובות

תוכן עניינים

מתי נדרש עורך דין למחיקת חובות?

פנייה אל עורך דין למחיקת חובות אינה מיועדת רק להתחלת הליך של מחיקת חובות או הסדר החובות, אלא שפגישה עם עורך דין נחוצה לקבלת הסבר מפורט אודות כל הזכויות והחובות שלכם. ניסיונות להתמודד בעצמכם עם עורכי הדין של הנושים ופקידי ההוצאה לפועל צפויים להיכשל עקב פערי כח ופערי מידע. במקום שהבקשה שלכם תידחה על הסף בגלל חוסר דיוק או מסמכים חסרים, תנהלו מראש את התהליך כולו עם עורך דין למחיקת.

מדוע כדאי להגיע להסדר במהרה?

ניהול לא נכון של הליך הסדרת החובות יכול להוביל אתכם למצב אבסורד בו אתם משלמים בכל חודש את הריבית שהחוב צובר בעוד סכום החוב אינו מתכווץ כלל. במצב כזה, ללא עורך דין לא תצליחו לצאת מהתסבוכת. הליך של מחיקת חובות דורש אסטרטגיה והכוונה של עורך דין מטעמכם, אין מדובר בנושא שאפשר להקל בו ראש. החוק קובע קריטריונים ברורים לקבלת מעמד של פושט רגל , בקשות שלא יוגשו בהתאם לא יטופלו.

אלו חובות אי אפשר למחוק בהליך מחיקת חובות?

חוב מזונות

תשלום עונשי

חוב שנוצר מפעילות לא חוקית

משרד עורכי דין אליוב-גרין יבצע בעבורכם בדיקה יסודית של החובות במטרה לבנות אסטרטגיה להתמודדות עם החובות הניתנים לביטול וגם עם אלו שלא. ייתכן מצב בו בהליך פשיטת רגל החובות בחלקם נמחקים ובחלקם מוסדרים בהסדר תשלום נפרד. משרדנו ידוע באופן ייצוג לקוחותיו, בנחישות ובמקצועיות על מנת להבטיח לכל לקוח הזדמנות לפתוח דף חדש ללא חובות. משרדנו יעשה כל שביכולתו למצוא פתרון מכל תסבוכת פיננסית אשר נקלעתם אליה. אם נקלעתם לחובות ואתם זקוקים להכוונה מקצועית חייגו עכשיו אל משרד עורכי דין אליוב-גרין בהקדם.

 

שלבי הליך הסדר ומחיקת חובות

בדיקת היקף החובות

יש לבדוק את כמות התיקים הקיימים בהוצל"פ ונושים שטרם פנו להליכים משפטיים.

יש לבדוק את היקף החובות גם בסך כל התיקים וגם כל תיק פרטני לכשעצמו. במידה וקיימים מספר תיקים נמוך עד לסך של 50,000 ש"ח ₪, ההמלצה שלנו היא לפנות למשרדנו לצורך בפניה לעורך דין למחיקת חובות בהסדרים והנחות משמעותיות מול הנושים ותיקי ההוצאה לפועל.

בחובות מעל 50,000 ש"ח יש לבחון האם מתאימים להסדר מול רשם ההוצל"פ עד לסך 150,000 ש"ח או בהסדרים ללא התערבות גוף משפטי בכל סכום חוב.

משרדנו יבחן את התיקים והצורך בפנייה להליך המתאים ביותר ואת הדרך הטובה ביותר.

 

יודגש, כי לא בכל חוב או חובות מרובים כנגד אדם צריך לפנות מיידית להליך פשיטת רגל ואף יתרה מכך, אנו תמיד חוזרים ומדגישים כי במידה וניתן להימנע מהליך פשיטת רגל, עדיף להימנע מהליך זה.

 

בחירת מסלול בסיוע עורך דין חובות והסדר חובות

בשלב זה יש לבחון מה המסלול הכדאי ביותר בהתאם לנתוני הלקוח.

כמו כן, יש לבחון האם נפתחו תיקי הוצאה לפועל או הוגשה תובענה נגדכם בגין חוב.

 

נוסף על כך, יש לבחון את הנכסים העומדים לרשותכם והאם ניתן לממשם, וכיצד ניתן להגן בפני מימוש הנכס.

הסדר חובות

הסדרים נועדו על מנת למנוע הליכים משפטיים, הליכי הוצאה לפועל, הליכי פשיטת רגל והליכי חדלות פירעון.

בהליך הסדר החובות, עורך דין מומחה לענייני חובות בוחן מי הנושה, מהו היקף החוב, האם קיימים נכסים מהם ניתן להיפרע, מה מידת הסיכון בבחירת הליך, מה סיכויי הגבייה של הנושה ומה היכולת לשלם בכל חודש.

הפרמטרים שאנו לוקחים בחשבון בהליך הסדרת ומחיקת חובות

נכסים – ככל שקיים חשש למימוש נכסים לרבות: דירה, ציוד, רכב, כספים, קרן השתלמות, קופת גמל ועוד כדאי לבדוק הסדר עם הנושה וזאת בדרך נכונה וחכמה בסיוע עורך דין לחובות והסדר חובות.

משך החוב – מניסיוננו וייצוג מאות חייבים במשך השנים, למדנו כי לרב ככל שהחוב יותר וותיק, הנטייה תהיה להנחה משמעותית יותר.

סיכויי גביה –יש לבדוק האם לנושה קיימים סיכויי גביה, שכן במידה והסיכויים נמוכים ביותר ואין יכולת לשלם בהסדר, כדאי לבדוק חלופות אחרות להסדר חובות.

כמו כן, אנו ממליצים כי נבחן הסדר נושים במסגרת הליכי חדלות פירעון בפני רשם ההוצאה לפועל בחובות שסכומם עד 150,000 ש"ח.

 

איחוד תיקים

חייבים רבים נוטים לחשוב כי ברגע שהחלו בהליך איחוד התיקים, הנושים לא יפעלו נגדם ובזה תם עידן החוב. יודגש, כי יש לנהוג נכון ובאופן זהיר בהליך של איחוד תיקים ומוגבל באמצעים ולתכנן ככל שניתן את המהלך.

כיום עם כניסת חוק חדלות פירעון, לא ניתן להגיש בקשות לאיחוד תיקים מוגבל באמצעים ועל כן מומלץ לבחון את החובות בעזרת משרדנו ובכך לבחור את המסלול הנכון ביותר להסדר החובות.

יש לשים לב, כי בעת הגשת הבקשה לאיחוד תיקים בהתאם לחוק חדלות פירעון החדש, אתם מחוייבים לשלם סך של 3% מגובה החובות בהוצאה לפועל בלבד וכנגדכם יוטל עיכוב יציאה מהארץ.

בהליך איחוד תיקים, עורך דין חובות ידאג לבטל לכם בשלב הראשון הליכים לרבות: עיקול עו"ש, עיקול משכורת, עיקול מטלטלין וצו הבאה.

איחוד תיקים אינו מבטל הליכים נוספים וניתן לבטלם רק בבקשה מתאימה ואישור רשם ההוצאה לפועל לרבות: עיכוב יציאה מהארץ, עיקול כספים אצל צדדי ג', עיקול רכב, עיקול מקרקעין ועוד.

יצויין, כי הליך של איחוד תיקים ניתן לבצע כאשר לחייב קיימים שלושה תיקים ומעלה בהוצאה לפועל, והחלופה לכך היא צו תשלומים בכל תיק ותיק.

 

מהו תהליך של הסדר חוב?

בתהליך הסדר חוב מגיעים החייב והנושה שלו להסכמה באמצעות הסכם בכתב, לפיה יוחלט כמה מגודל כל החוב יצליח החייב לשלם.

 

אנשים שצברו חובות רבים ונקלעו לבורות כלכליים קשים, הרי לא באמת יצליחו לפרוע את כל החוב, גם אם יצטרכו לשלם עד יומם האחרון.

 

בדומה למחיקת חובות, את ההסכם על הסדר חוב יוצרים בתיווך של עורך דין מומחה ומוסמך – הבקיא מאוד בהליכי חדלות פירעון / הוצאה לפועל, שיוכל לכוון אתכם ליצירת הסכם חוזי שישמור על האינטרסים שלכם מבלי שתאלצו לספוג הפסד של רכוש או לשלם סכום כספי גבוה שלא תוכלו לעמוד בו. עורך דין הסדרי חוב יוכל לפרוש בפני הנושים את יכולותיכם בנוגע להחזר החוב בניסיון אמיתי להגיע להסדר חוב באופן מיטבי.

משא ומתן מול הבנק

בדרך כלל, מי שצריך לפתור מולו אי סדרים כלכליים וקשיים רבים הוא הבנק שאילו תצטרכו להגיע עם עורך דין מטעמכם. ניהול מו"מ לגבי ההסכם מתבצע מול נציג רלוונטי והמטרה בו היא למצוא פתרון לכיסוי החוב הגדול.

 

ככל שיש לכם כחייבים יותר "קלפי מיקוח" – כך שיעור החוב שלכם בפועל יופחת. למה הכוונה? אם אתם עדיין ולמרות הכל מסוגלים לפרוע חלק יחסי גדול מהחוב, קיים סיכוי גבוה שהבנק ישמח לעשות הנחה.

כדי לייצר הסדר שכזה לא דרושים יותר מידי משאבים, מה שהופך את ההליך, להבדיל מהליך פשיטת רגל / חדלות פירעון לזולים ומשתלמים הרבה יותר.

 

הסדר חוב נועד למנוע הידרדרות כלכלית קשה יותר, שתשאיר אתכם להתמודד בלית ברירה מול גופים משפטיים ומדיניים. הליכי הגבייה מתבצעים באופן הדרגתי ונפתחים בהתרעה שרירותית עבור החייב.

זהו המצב שבו תמיד כדאי ליצור קשר עם הנושה ולפעול למען הסדרת החוב בצורה יעילה, גם למען ההימנעות מריביות פיגורים והוצאות נלוות בעבור מאמצי הטרחה. בשלב הבא, אם לא תחול יצירת קשר מצידו של החייב והנושה למעשה יתקשה לגבות את החוב, הוא יאלץ לפתוח תיק בהוצאה לפועל.

 

משרד עורכי דין אליוב-גרין מתמחה בתחום הסדרי החוב. משרדנו מעניק לקהל לקוחותיו כלים וידע חיוניים בתהליכים הפיננסים המורכבים. המקצועיות והניסיון שלנו מבטיחים הליך הסדר חוב חלק ויעיל ללקוחותיו. אם אתם נאבקים עם חובות הולכים וגדלים ומחפשים פתרון, סמכו על המומחיות של משרדנו. אל תתנו לנטל הכלכלי להכביד עליכם יותר; לנקוט בפעולה עכשיו ולהבטיח עתיד פיננסי מזהיר יותר.

עורך דין התחדשות עירונית

עורך דין התחדשות עירונית / עורכי דין התחדשות עירונית -עורך דין פינוי בינוי 

משרד אליוב-גרין עורכי דין מלווה פרויקטים רבים בתחום ההתחדשות העירונית ומייצג דיירים, משקיעים, יזמים וקבלנים. במסגרת פרויקטים מסוג פינוי בינוי ותמ"א 38 עולים היבטים רבים כגון: בחינת היבטי התכנון והרישוי, ליווי משפטי מול גורמים שונים, ייצוג בניהול משא ומתן, בדיקת היתכנות כלכלית של הפרויקט וליווי הפרויקט עד למסירת הדירות ורישום צו בית משותף.

חלק מהנושאים החשובים והמהותיים לבעלי דירות בפרויקט פינוי בינוי הם – ערבויות חוק המחק שיספק הייזם לבעלי הדירות, תמורות טובות, עמידה בזמנים ושקיפות מלאה של הייזם כלפי בעלי הדירות.

למשרדנו ניסיון עשיר בייצוג וניהול פרוייקטים מסוג התחדשות עירונית ואנו נשמח לעמוד לשירותכם.

עורך דין התחדשות עירונית במרכז

מטרת הכתובים באתר אינם בשום אופן לשם יעוץ משפטי ו/או חוות דעת משפטית, והשימוש בהם באחריות בלעדית של הקורא. הכתובים באתר מהווים תיאורים כלליים בלבד ובלתי מחייבים.

קבעו עכשיו פגישת ייעוץ

0 %
תיקים שנוצחו
0 %
ייעוצים שצלחו
0 %
פשרות שהושגו
0 %
תיקים של לקוחותינו שנדחו

פרויקטים מתחום התחדשות עירונית מהווים כיום פרויקטים משמעותיים ביותר אשר ניתן למצוא בכל רחבי הארץ. ההיקף של הפרויקטים הללו רק ילך ויגדל על פי דבריהם של מומחים בתחום הנדלן. חשוב לדעת כי פרויקטים מהסוג של התחדשות עירונית דורשת את כל מי שמעורב בהם להיעזר בשירותיו של עוד התחדשות עירונית. בין אם מדובר על דיירי בניין שחל בו הפרויקט המדובר ובין אם מדובר על היזם או הקבלן. המטרה של עורך הדין היא ללוות את הצד שלו בפרויקט המדובר ולשמור על הזכויות שלו לאורך הפרויקט כולו.

עוד התחדשות עירונית מבין את האינטרסים הכלכליים והן את האינטרסים המשפטיים של כל הצדדים בפרויקטים של התחדשות עירונית והוא מעניק לכל צד שבחר בו את המענה הטוב ביותר בהליך. הוא מלווה את הצד שבחר בו בייצוג אל מול רשויות המס, אל מול הבנקים למשכנתאות וכן בתהליך הרישום של הדירה החדשה בלשכת הרישום של המקרקעין. ניקח לדוגמא דיירים אשר בחרו בפרויקט זה ומצאו יזם עבור הפרויקט. בכדי להגן על הזכויות של הדיירים בפרויקט זה ולהבטיח כי הם יקבלו את מה שמגיע להם במסגרת הפרויקט המדובר, יש צורך לבחור בעורך דין שיבחן את היזם, את האמידות הכלכלית שלו, את הבנק שעומד מאחוריו בפרויקט, פרויקטים אחרים שביצע ועוד. מעבר לכך, עליו לנהל משא ומתן לקראת החוזה בין היזם לבין הדיירים וכן לוודא כי החוזה לא פוגע בדיירים באופן כלשהו.

כיצד תבחרו עוד התחדשות עירונית?

בשל ריבוי הפרויקטים של התחדשות עירונית, הרי שתפקידו של עוד התחדשות עירונית הוא חשוב ומהותי ביותר. לכן, כל צד שמעורב בפרויקט מעין זה, חייב לבחור בשירותיו של עוד מעין זה, אשר יסייע לו בצורה הטובה ביותר הן בשלבי הפרויקט השונים, הן בבדיקה של היזם ושל החוזה על מנת לוודא שהכל מתנהל כהלכה ושהפרויקט לא יפגע באופן כלשהו בדיירים ועוד. את עורך הדין יש לבחור בהתאם למקצועיות שלו, כאשר חשוב שהוא יהיה מקצועי ומנוסה בתחום זה וכן בהתאם להמלצות עליו והותק שלו בתחום זה.

אם אתם מחפשים עוד התחדשות עירונית שיסייע לכם בליווי וייצוג בפרויקט זה בצורה הטובה ביותר, צרו קשר עם אליוב-גרין משרד עורכי דין.

בישראל ישנם לא מעט פרויקטים של התחדשות עירונית אשר המטרה שלהם היא לנצל ולחדש שטחים שכבר בנויים. אם אתם תוהים מהם אותם פרויקטים בתחום התחדשות עירונית ומדוע חשוב ביותר לבחור עורכי דין התחדשות עירונית מקצועיים ומנוסים עבור ליווי בפרויקטים מעין אלה, כדאי שתקראו את המאמר הבא

מה התפקיד של עורכי דין התחדשות עירונית?

התפקיד של עורכי דין התחדשות עירונית הוא מגוון ביותר והוא משתנה בהתאם לסוג הפרויקט שהם מלווה בתחום התחדשות עירונית. באופן כללי ניצן לומר כי הפעולות של עורכי דין התחדשות עירונית בפרויקטים מסוג זה באות לידי ביטוי מבחינה משפטית ומבחינה מסחרית. הפעולות בעלות האופי המשפטי הן פעולות המצופות מעורך דין לעשות. במקרה של פרויקטים בתחום התחדשות עירונית בין הפעולות מהסוג המדובר שהוא מבצע ניתן למצוא: עריכת חוזה על כל הפרטים שלו, רישום בטאבו, עמידה על הוראות החוזה והחוק וכן על זכויות הדיירים לאורך כל הדרך, הבטחה של הבטוחות, בדיקת לוחות הזמנים, בדיקת התמורות ועוד. מבחינת הפעילות המסחרית, עורך דין התחדשות עירונית מבצע פעולות כגון: הוא בוחן את היזמים השונים ואת ההצעות שלהם, הוא מנהל משא ומתן איתם ועם בעלי הדירות ועוד.

כיצד תבחרו עורך דין התחדשות עירונית?

חשוב להבין כאמור כי בחירתו של עורך דין התחדשות עירונית היא ללא ספק קריטית בכל מקרה שבו אתם מהווים צד בפרויקט מעין זה. שכן, עורך דין אמור לשמור על הזכויות שלכם ולהוביל אתכם למימוש פרויקט מוצלח שלא יסב לכם נזק באופן כלשהו. טרם בוחרים עורך דין התחדשות עירונית יש לשים דגש על כמה פרמטרים חשובים: ראשית כל, המקצועיות של עורך הדין. יש לוודא כי הוא בקיא ומקצועי ביותר בתחום פרויקטים של התחדשות עירונית הן במישור המשפטי והן במישור המסחרי. מעבר לכך, יש לוודא כי יש לו ניסיון רב בליווי בפרויקטים מעין אלה וכן כי יש לא מעט לקוחות מרוצים שבחרו בשירותיו במסגרת הפרויקטים המדוברים.

אם אתם זקוקים לשירותיהם של עורכי דין התחדשות עירונית מקצועיים ומנוסים, צרו קשר עם אליוב-גרין משרדי עורכי דין.

אליוב-גרין עורכי דין

משרד עורכי דין אליוב-גרין
ניסיון של שנים ומתמחים
בשלל תחומים

עורך דין לענייני סכסוך שכנים
עורך דין מומחה למיסוי מקרקעין
עורך דין סכסוך שכנים
עורך דין פירוק חברה

צור קשר

כל הזכויות שמורות © 2022 | משרד עורכי דין ונוטריון אליוב-גרין

Call Now Button דילוג לתוכן