נזקי רטיבות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

אודותינו

משרדנו מעניק את שירותיו המקצועיים לאלפי לקוחותיו ובין לקוחותיו ניתן למצוא גם חברות ואנשי עסקים מן הארץ ומחו"ל. תחומי העיסוק העיקריים של המשרד הנם מקרקעין, מיסוי מקרקעין, התחדשות עירונית, ליווי בעסקאות מכר ורכישה של מקרקעין, הסכמים מסחריים, הסכמי שכירות, ליטיגציה, הוצאה לפועל וחדלות פירעון, עריכת חוזים, עריכת צוואות, ייפוי כוח מתמשך ודיני עבודה.

יצירת קשר

מאמרים נוספים
עלינו עורך דין פירוק חברה

איחור במסירת דירה

רכישת דירה חדשה מקבלן הנה לרוב העסקה הגדולה בחיינו, ובמסגרתה יכולים הרוכשים לבנות ולעצב בעצמם את דירתם. יחד עם זאת, לרוב, חותמים הרוכשים על חוזה

קרא עוד »

עורך דין ליטיגציה

למשרד ניסיון רב בניהול הליכים משפטיים, להם נזקפו הישגים והצלחות משמעותיות, במגוון תחומים הכוללים משפט מסחרי, חדלות פירעון / פשיטת רגל, הוצאה לפועל, דיני חוזים,

קרא עוד »

פעמים רבות מגיעים למשרדנו לקוחות ומספרים לנו שיש להם נזקי רטיבות אשר נובעים מהשכן שגר מעליהם. המצב הרצוי – הוא שהשכן יתקן את הנזילה אשר גרמה לרטיבות ולאחר מכן את הנזק שנגרם ללקוח. המצב המצוי – השכן לא מתקן ואף לא מאפשר לאף אחד אחר לתקן את הנזילה שגרמה לרטיבות, כל זאת ועוד הוא גם מסרב לתקן את הנזק שנגרם. אליוב-גרין משרד עורכי דין עומד על זכויות לקוחותיו ומתמחה בתביעות מן הסוג הזה כי אין אדם צריך לסבול בגלל מחדלו של אחר.

מה ניתן לעשות על מנת לצמצם נזקי רטיבות?

המלצה ראשונה של משרדנו היא לבטח את הדירה ואת תכולתה! פעולה פשוטה אשר יכולה לחסוך לכם המון זמן, כסף ועוגמת נפש. כמו כן גם כאשר רוכשים ביטוח יש לשים לב לאותיות הקטנות ולוודא שאכן הביטוח מכסה את כל נזקי המים האפשריים, משיטפון/הצפה ועד נזילה.

במקרים רבים חברות הביטוח אינם משלמות את מלוא הנזק לנזקי המבנה כתוצאה מרטיבות לדירה ומשלמות סכום חלקי בלבד, או לחילופין דוחות כיסוי ביטוחי בטענות שונות. אין להשלים עם מצב זה ויש לפנות לעורך דין להמשך טיפול.

אליוב-גרין משרד עורכי דין מתמחה בהתנהלות מול חברות הביטוח ומלווה את הלקוח מתחילתו של התיק ועד למעמד קבלת הפיצוי מחברת הביטוח בהתאם למקרה ולכיסוי הביטוח.

איך יודעים מתי יש נזילה ואיך מזהים נזקי רטיבות?

ישנם מספר סימנים בולטים שמעידים על נזקי רטיבות וצנרת: עלייה פתאומית ומשמעותית בחשבון המים, התקלפות של צבע / טיח בקירות, נפיחות ורכות בקירות, הכוללים לפעמים גם ריח רע ועובש, כתמי רטיבות (מומלץ לסמן אותם בעפרון מיד עם הזיהוי) ורטיבות ממשית (טפטוף, שלוליות וכו').

מה הפעולה הראשונה אותה יש לדרוש מהשכנים?

פעולה הראשונה שיש לדרוש מהשכנים תהיה להזמין מהנדס/שמאי לצורך קביעת מקור הנזילה ומהות הנזקים. אמנם, לעיתים השכנים גם יסרבו להכניס את המהנדס לדירתם, אולם כיום מצויים מכשירים רגישים המאפשרים לאמוד בדיוק רב יחסית את מקור הנזילה, מבלי לשבור קירות או לבצע קידוחים מלכלכים, וזאת ביחד עם הידע של בעל המקצוע יתבטא במסקנות ובדו”ח שיוגש לידיכם. ייתכן שהמסקנות יראו כי מקור הנזילה הוא בכלל בצנרת העוברת באזור משותף לדיירי הבניין, ואז הכתובת הנכונה היא וועד הבית. כאשר מדובר בוועד הבית אז הטיפול יהיה "קל" יותר אמנם לא בהכרח ויכול להיות שלא יהיה מנוס מלפנות לבית המשפט או למפקח על הבתים המשותפים.

מה עושים במידה ואני שוכר את הדירה ולא הבעלים שלה?

ברטיבות שנגרמה בשל ליקויי צנרת תהיה מלוא האחריות על בעל הדירה או לחילופין חברת הביטוח שלו, מכיוון שזו בעיה שנוצרה בדירה של השוכר ואין השוכרים אחראים לה. בנוסף קיים סיכוי שמקור הרטיבות הוא בכלל מהדירה שמעלינו ועל כן דייריה או בעליה אחראים על הנזק שנגרם לנו. אך תמיד קיימת האפשרות שכמו בתאונת שרשרת בעל הדירה הכי עליונה בבניין זנח את הבעיה ועצם את עיניו, לא טיפל בנזילה בזמן והיא התפשטה לכלל הבניין, במקרה זה כאמור, בעל הדירה העליונה אחראי על הנזק.

פתרון משפטי של נזקי רטיבות – אליוב-גרין

אליוב-גרין משרד עורכי דין מתמחה בנזקי רטיבות מכל הסוגים והתנהלות מול חברות הביטוח. במקרה של נזקי נזילה צרו קשר עם משרדנו ותקבלו את השירות הטוב ביותר והמקצועי ביותר.

 

תוכן עניינים
נזקי רטיבות

אליוב-גרין עורכי דין

משרד עורכי דין אליוב-גרין
ניסיון של שנים ומתמחים
בשלל תחומים

צור קשר

כל הזכויות שמורות © 2022 | משרד עורכי דין ונוטריון אליוב-גרין

Call Now Button דילוג לתוכן