ליטיגציה - עורך דין ליטיגציה

תוכן עניינים

ליטיגציה היא אומנות ההופעה בבתי המשפט ועוסקת בתחום המשפט הפלילי, במשפט האזרחי ובמשפט המנהלי. הליטיגציה האזרחית כוללת גם התמחות בליטיגציה מסחרית.
תחום הליטיגציה וההופעה בבית המשפט מוסדר בתקנות סדר הדין האזרחי, התשע"ט-2018, בהן מפורטים כללי הפרוצדורה האזרחית, תקנות בתי משפט לעניינים מינהליים (סדרי דין), התשס"א-2000 וכן חוק סדר הדין הפלילי [נוסח משולב], התשמ"ב-1982.
תחום הליטיגציה רלוונטי לכל תיק אשר בסופו של דבר מגיע לדיון משפטי, בין אם מדובר בבית משפט, בבית דין או בכל ערכאה שיפוטית אחרת. על עורך דין ליטיגציה לדעת את סדרי הדין הרלוונטיים להליך המשפטי.

עורך דין ליטיגציה

במשך שנים רבות, עורכי הדין בישראל לא נהגו להפריד בין הליטיגציה לשאר סוגי הייצוג המשפטי, ועורכי הדין במשרדים השונים התעסקו בשני התחומים. רק בשנים האחרונות חלה מגמה של התמחות מוגדרת בתחום הליטיגציה.
לא כל עורך דין הוא ליטיגטור וזה בא לידי ביטוי בכך שלא כל עורך דין יודע לעמוד ולנהל דיון בבית המשפט. יכול להיות שעורך הדין שאתה מכיר הוא מספר אחת בעריכת הסכמי מכר או אלוף העולם במיסוי מקרקעין אבל אין לו את הכלים והידע להתדיין בבית המשפט.
רוב עורכי הדין שאינם ליטיגטורים אף יציינו זאת בפני הלקוח שבא מולם ויפנו אותו לעורך דין שהוא כן ליטיגטור.
מחלקת הליטיגציה באליוב-גרין משרד עורכי דין מתמחה בליטיגציה מסחרית, בהופעה בבתי המשפט וייצוג מול גופים ממשלתיים.

פינוי מושכר

בסוגיית פינוי משוכר, החוק תוקן וכעת מתאפשר לתובע בהליך לפינוי מושכר לקבל את דירתו תוך זמן מהיר בהרבה מבעבר וזאת באמצעות הליך ייחודי הנקרא "תביעה לפינוי מושכר". מטרת החוק הינה כי שוכרים המפרים חוזה שכירות או אינם משלמים את דמי השכירות במסגרת הסכם השכירות יפונו במהרה מרכושו של המשכיר וזאת על מנת למנוע מצבים שהיו שכיחים בעבר בהם שוכרים שכנו בדירות ללא תשלום דמי השכירות, מצב שהוביל להליך מסורבל וזמן רב לפינוי השוכר. לפני הגשת כתב התביעה יש לשלוח מכתב התראה בדואר רשום בצירוף אישור מסירה או על ידי שליח ובחלוף 30 ימים בהם השוכר לא פינה את דירתו ו/או לא הסיר את מחדליו, ניתן להגיש תביעה לפינוי מושכר. כתב התביעה יוכתר בשם תביעה לפינוי מושכר ועל הנתבע להגיש כתב הגנה תוך 30 ימים מיום קבלת התביעה. לכתב התביעה יש לצרף תצהיר מאומת על ידי עורך דין, חוזה שכירות, נסח טאבו, מכתב התראה ואישור שליחה בדואר רשום ואישור מסירה. בתביעה זו בית המשפט דן רק לעניין פינוי השוכר מהדירה וכי אם ברצון התובע לתבוע סעדים כספיים עליו להגיש תביעה נפרדת לבית המשפט המוסמך וזאת ללא צורך בהגשת בקשה לפיצול סעדים. במידה והשוכר לא הגיש כתב הגנה תוך 30 ימים מהיום בו נמסר לו כתב התביעה, ניתן להגיש בקשה לבית המשפט למתן פסק דין בהיעדר הגנה.

מטרת הכתובים באתר אינם בשום אופן לשם יעוץ משפטי ו/או חוות דעת משפטית, והשימוש בהם באחריות בלעדית של הקורא. הכתובים באתר מהווים תיאורים כלליים בלבד ובלתי מחייבים.

קבע עכשיו פגישת יעוץ בחינם!

0 %
תיקים שנוצחו
0 %
ייעוצים שצלחו
0 %
פשרות שהושגו
0 %
תיקים של לקוחותינו שנדחו
אליוב-גרין עורכי דין

משרד עורכי דין אליוב-גרין
ניסיון של שנים ומתמחים
בשלל תחומים

עורך דין לענייני סכסוך שכנים
עורך דין מומחה למיסוי מקרקעין
עורך דין סכסוך שכנים
עורך דין פירוק חברה

צור קשר

כל הזכויות שמורות © 2022 | משרד עורכי דין ונוטריון אליוב-גרין

Call Now Button דילוג לתוכן