"טוב שכן קרוב מאח רחוק"? לא במקרה של סכסוכי שכנים – עורך דין סכסוך שכנים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

אודותינו

משרדנו מעניק את שירותיו המקצועיים לאלפי לקוחותיו ובין לקוחותיו ניתן למצוא גם חברות ואנשי עסקים מן הארץ ומחו"ל. תחומי העיסוק העיקריים של המשרד הנם מקרקעין, מיסוי מקרקעין, התחדשות עירונית, ליווי בעסקאות מכר ורכישה של מקרקעין, הסכמים מסחריים, הסכמי שכירות, ליטיגציה, הוצאה לפועל וחדלות פירעון, עריכת חוזים, עריכת צוואות, ייפוי כוח מתמשך ודיני עבודה.

יצירת קשר

מאמרים נוספים

עורך דין ליטיגציה

למשרד ניסיון רב בניהול הליכים משפטיים, להם נזקפו הישגים והצלחות משמעותיות, במגוון תחומים הכוללים משפט מסחרי, חדלות פירעון / פשיטת רגל, הוצאה לפועל, דיני חוזים,

קרא עוד »
עורך דין חוזים

עורך דין צוואה

מהי צוואה? צוואה הינה הדרך המשפטית להביע את רצונכם בקשר לחלוקת רכושכם לאחר מותכם. הצוואה תקבל תוקף לאחר המוות, כאשר היורשים יפנו לרשם לענייני ירושה

קרא עוד »

בעולם אוטופי, שכנים היו חיים בבניין משותף ללא ויכוחים, בעיות ותקריות לא נעימות. המציאות שונה מכך ואף על פי שיש בניינים רבים בהם השכנים חיים בחברות ובשלום שנים רבות מאוד, יש גם בניינים בהם מתגלעים סכסוך שכנים. המאמר הבא יסביר את המהות של סכסוך שכנים, מדוע הם מתרחשים וכיצד עורך דין סכסוך שכנים יכול לשים קץ למחלוקת על-ידי ייצוג הולם בבית המשפט.

מקרים נפוצים שבהם נשתמש בשירותי עורך דין סכסוך שכנים

  • סכסוכי שכנים נזילות

בבניין דירות הרצפה של דירה מסוימת משיקה לתקרה של הדירה מתחתיה ובין הדירות גם יש קירות משיקים. לכן, הופעת נזילות, נזקי רטיבות ועובש יכולה להופיע במקביל הן בדירה הסובלת מן הבעיה והן בדירות אליהן "נדדה" הנזילה. חלק מהמקרים האלו נובעים מבלאי טבעי של הבניין ושכנים עם יחסי שכנות טובים, מטפלים בהן לעיתים מבעוד מועד, כדי למנוע מראש סכסוך שכנים נזילות. אולם יש גם מקרים בהם השכנים אצלם התרחשה הנזילה מתנערים מאחריות, אף על פי שנגרם נזק גם לדירה מתחתיהם או לדירות סביבם. במקרים כאלו, סכסוך שכנים נזילות עשויים להגיע לבית משפט. לכן, בכל מקרה בו אתם נתקלים באי הסכמה בנושא, פנו בדחיפות לליווי משפטי של עורך דין סכסוך שכנים.

  • סכסוך שכנים הסגת גבול

סכסוך שכנים הסגת גבול, הם סכסוך שמהותו מריבות על שטח המחייה בבניין משותף או מסביב לבית מגורים. ברוב המקרים, מדובר על השתלטות של דייר אחד או יותר, על שטח משותף של הבניין. למשל, אחסון ציוד אישי במקלט וכדומה. למרבה הצער, הרבה סכסוכי שכנים הסגת גבול, אינם ניתנים לפתירה באמצעות שיח והידברות, שכן מדובר בהתנהגויות שלא אמורות לצוץ מלכתחילה. לכן, בכל מקרה שבו פורץ סכסוך שנים הסגת גבול, כדאי לפנות מיידית לשירות של עורך דין סכסוך שכנים, להגיש תביעה ולדרוש מהשכן לפנות את הסגת הגבול שיצר.

  • סכסוכי שכנים רעש

רעש ולכלוך הם מטרדים סביבתיים ובמקרים חריגים של סכסוכי שכנים רעש, מומלץ לפנות לעו"ד סכסוכי שכנים ולהביא את התיק לדיון בבית משפט, כדי שייפתר בהתאם לחוק, המגדיר שעות מסוימות שבהן אסור להקים רעש.

מצבים נוספים של סכסוכי שכנים שבהם נשתמש בשירותי עורך דין סכסוך שכנים

גם סכסוכי שכנים בנוגע לוועד הבית הם נפוצים יחסית וגם כאן מדובר בסוגיה משפטית, המוגדרת בבירור בחוק הישראלי. לפי סעיף 58 בחוק המקרקעין, כל דייר בבניין משותף, חייב לשלם באופן קבוע ושוטף תשלומים שנקבעו מראש, עבור אחזקת הבניין וניהול הרכוש המשותף של הדיירים בו. במקרים בהם מדובר בהוצאות גבוהות במיוחד, החוק דורש הסכמה של כל הדיירים עבור התשלום. לפיכך, אי תשלום מיסי ועד בית היא עבירה על החוק ויש עילה לתביעה מצד ועד הבית נגד הדייר שמסרב לשלם. מיסי ועד בית הם מקור ללא מעט סכסוכי שכנים משום שהדיירים שכן מקפידים לשלם, חשים כי נעשה להם עוול. כמו כן, אי תשלום מיסי הועד עלול לעכב תשלומים שוטפים לספקים (למשל: גנן, איש תחזוקה וניקיון וכדומה) ולעכב תשלומים על הוצאות דחופות (למשל: תיקון המעלית ועוד).

מי מטפל בנושא של סכסוכי שכנים?

חשוב לציין כי אם נקלעתם לתוך סכסוכי שכנים, אין "לקחת את החוק לידיים" ובוודאי אין לנהוג בתוקפנות או באלימות מילולית, פיזית או אחרת. אפשר ורצוי לנסות ולהגיע לפשרה בנושא הסכסוך, מתוך הידברות בריאה ודרכי נועם אך אם לא הצלחתם בכך, יש לפנות בהקדם לקבלת שירותים של עורך דין לענייני סכסוך שכנים. פניה לשירות של עורך דין סכסוך שכנים בשלב מוקדם של הסכסוך, מונעת ממנו מלהסלים ולהפוך לתיק משפטי מורכב עוד יותר ממה שהוא. עורך דין סכסוך שכנים בוחן היטב את פרטי התיק ואת מהות התלונות וכך בונה עבורכם תיק תביעה או הגנה, אותו יציג בשלב מאוחר מול שופט בבית משפט. תפקידו של השופט בתיק סכסוכי שכנים הוא לבחון את הטענות ואת הראיות שמציגים לו שני הצדדים ולפסוק מי מהם צודק ובאיזו מידה. בהרבה מקרים תיקים של סכסוכי שכנים נסגרים בפסיקות של פיצוי כספי ולכן חשוב לבחור עורך דין סכסוכי שכנים מומחה בתחום, כדי שהתיק יסתיים בתוצאה האידיאלית מבחינתכם.

גובה הפיצויים בתיקי סכסוכי שכנים

סכום הפיצויים בתיקי סכסוכי שכנים אינו אחיד. הוא מבוסס בעיקר על פרטי התיק, מהות הסכסוך והנזקים שנגרמו לאנשים או לרכוש. כך למשל סכסוכי שכנים נזילות, יכולים להסתיים בפסיקה הכוללת פיצויים גבוהים, המגלמים בין השאר את הנזק הנגרם לנכס. לעומת זאת, סכסוכי שכנים הסגת גבול, יכולים להסתיים עם פסיקה אודות צווי הריסה או איסורים שונים, אך לאו דווקא עם פיצויים כספיים. במקרים של נזק פיזי לרכוש, מעורבים בתהליך אנשי מקצוע המסייעים לכל עורך דין סכסוך שכנים לגבש את פרטי התביעה או ההגנה. למשל, הערכה של שמאי מקרקעין, היא ראיה ועדות קבילה בבית משפט. לכן, מומלץ לבחור עורך דין סכסוך שכנים בעל ותק וניסיון, היודע להתנהל מול הגורמים השונים ולשלב בין הראיות בצורה אידיאלית להצגת התיק בבית המשפט. גם אם מדובר בתיק סכסוכי שכנים ללא פיצויים כספיים, הנכם ראויים לייצוג ההולם ביותר של הזכויות והאינטרסים שלכם.

מחפשים עורך דין סכסוך שכנים? הגעתם למקום הנכון

אם נקלעתם לסכסוך שכנים מכל סוג, אנו מזמינים אתכם לפנות בהקדם למשרד עורכי הדין אליוב-גרין. אנו מתמחים בסכסוכי שכנים בנושא ועד הבית, סכסוכי שכנים הסגת גבול, סכסוכי שכנים הנוגעים לרעש ולכלוך, סכסוכים על רקע נזילות ופגיעה ברכוש ועוד. שירותי המשרד משלבים בתוכם אווירה צעירה ורעננה יחד עם ניסיון עשיר בעולם המשפטי וותק וטיפול במגוון תיקים. פנו אלינו ותוכלו לשים סוף לסכסוכי שכנים, בדרכים המשפטיות המקובלות.

תוכן עניינים
עורך דין צוואות

אליוב-גרין עורכי דין

משרד עורכי דין אליוב-גרין
ניסיון של שנים ומתמחים
בשלל תחומים

צור קשר

כל הזכויות שמורות © 2022 | משרד עורכי דין ונוטריון אליוב-גרין

Call Now Button דילוג לתוכן