ביטוח לאומי – עורך דין ביטוח לאומי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

אודותינו

משרדנו מעניק את שירותיו המקצועיים לאלפי לקוחותיו ובין לקוחותיו ניתן למצוא גם חברות ואנשי עסקים מן הארץ ומחו"ל. תחומי העיסוק העיקריים של המשרד הנם מקרקעין, מיסוי מקרקעין, התחדשות עירונית, ליווי בעסקאות מכר ורכישה של מקרקעין, הסכמים מסחריים, הסכמי שכירות, ליטיגציה, הוצאה לפועל וחדלות פירעון, עריכת חוזים, עריכת צוואות, ייפוי כוח מתמשך ודיני עבודה.

יצירת קשר

מאמרים נוספים

ביטוח לאומי

הביטוח הלאומי הוא מנגנון של המדינה שהמטרה שלו היא לסייע לתושבי אותה מדינה במישור הכלכלי.

לעיתים ההתנהלות מול הביטוח הלאומי היא מסורבלת ולא בהירה, לכן חשוב לפנות לעורך דין המתמחה בהתנהלות מול ביטוח לאומי על מנת שידאג לשמור על זכויותיכם.

מטרת מאמר זה אינה לפרט על כל מחלקות הביטוח הלאומי, אלא רק על אלה המתעסקות בנכויות עקב פציעות. כמו כן משרדנו מעבר לביטוח הלאומי מתמחה בשירותי תביעות נזיקין במגוון רחב של תחומים.

המחלקות בביטוח לאומי בהן נתמקד:
*נכות כללית
*ילד נכה- ילדים עד גיל 18 ומגיל 18 הוא עובר ממחלקה של ילד נכה למחלקה של נכות כללית.
*שירותים מיוחדים לנכה – שר"מ
*ניידות .
*וועדות רפואיות.
*נפגעי עבודה.
*נפגעי תאונות.
*פגיעה בזמן התנדבות.
*שיקום מקצועי.

חשוב מאוד לדעת שכל קצבה או תגמול שמקבלים מהביטוח הלאומי תנוכה מסכום הפיצוי שנקבל מבית המשפט בתביעת הנזיקין.

נכות כללית


התנאים לנכות כללית הינם תנאים מצטברים. הכוונה היא שחייבים שכולם יתקיימו על מנת שנוכל להיכנס.
-זכאי תושב ישראל שמלאו לו 18 שנים, ועדיין לא להגיע לגיל פרישה, עקב ליקוי גופני, שכלי או נפשי הנובע ממחלה, מתאונה או ממום מלידה.

– מי שאינו עובד או שהכנסתו כשכיר או כעצמאי נמוכה מ60% מהשכר הממוצע.

– רופא מטעם הביטוח הלאומי קבע לו נכות רפואית בשיעור של 60% לפחות, או בשיעור של 40% לפחות, אם יש לו כמה ליקויים רפואיים ועל ליקוי מסוים נקבעה לו נכות רפואית בשיעור של 25% לפחות.

התנאים שחשוב ששניהם יתקיימו בשביל שאדם יהיה זכאי לקבל הראשון זה הנושא של ההכנסה והשני זה הנושא של הנכות.

ללקוחות אשר מתעניינים בתו נכה אז זכאות לתו נכה זה מ20% ומעלה.

סכום קצבת הנכות החודשית הוא בהתאם לדרגת אי הכושר


*דרגה מלאה (100% או 75%) – 3,321 ₪. יש כל מיני תוספות על הסכום הזה שאנחנו רואים והמקסימום הוא 3,700 ₪. אבל מזכירים שצריך לקבל דרגה של 100% או 75% של אי כושר.

*דרגה חלקית בשיעור 74% – 2,242 ₪.
*דרגה חלקית בשיעור 65% – 2,027 ₪.
*דרגה חלקית בשיעור 60% – 1,908 ₪.

התהליך הוא שפונים לביטוח לאומי, יש וועדה רפואית שקובעת את הנכות ואז הוועדה הרפואית מעבירה את התיק אל פקיד התביעות והוא זה שבודק מה היא דרגת אי הכושר שאותו אדם צריך לקבל ובסוף עושים סיכום של התיק כמה נכות רפואית וכמה דרגת אי כושר. התשלום יהיה בהתאם לדרגת אי הכושר.

ניידות


מחלקה בביטוח לאומי שיכולה להקנות נכות זו מחלקה שהיא משולבת משרד הבריאות עם ביטוח לאומי ביחד. הפנייה הראשונה שלנו תהיה למשרד הבריאות, במשרד הבריאות שם קובעים את הנכות שלו.

רוב ההטבות בניידות ניתנות למי שיש בבעלותו וברשותו רכב, או למי שעומד לרכוש רכב(ההטבות ניתנות לאחר רכישת הרכב), ובתנאי שהוא עונה על התנאים הבאים:
*למי שיש רישיון נהיגה תקף – ועדה רפואית של משרד הבריאות קבעה לו 40% מוגבלות בניידות לפחות.

*למי שאין רישיון נהיגה תקף – ועדה רפואית של משרד הבריאות קבעה לו 60% מוגבלות בניידות לפחות, ויש לו מורשה נהיגה שמסיע אותו ברכב.

שירותים מיוחדים(שר"מ)

מחלקה שהיא קשורה עם מחלקת נכות כללית כי מי שזכאי או בכלל פונה לשירותים מיוחדים זה אנשים שזקוקים לעזרה, הקריטריונים מאוד דומים לנכות כללית אלא שכאן מה שבודקים זה עד כמה הוא זקוק לעזרה של אדם אחר בפעולות היומיום.

על המבוטח לעמוד בכל התנאים האלה:
*הוא מבוטח בביטוח הלאומי וגילו מ-18 עד גיל הפרישה, והוא נמצא בישראל.
*הוא מקבל קצבת נכות כללית מן הביטוח הלאומי ונקבעה לו על ידי הביטוח הלאומי נכות רפואית בשיעור של 60% לפחות או הוא אינו מקבל קצבת נכות, אך נקבעה לו על ידי הביטוח הלאומי נכות רפואית בשיעור של 75% ובלבד שהכנסתו החודשית מעבודה אינה עולה על 5 פעמים השכר הממוצע – 51,365 ₪ והוא אינו מקבל תשלום על עזרה מכוח חוק אחר.
*הוא אינו מקבל הטבות על פי הסכם ניידות, למעט חריגים מיוחדים.
*הוא אינו נמצא במוסד שניתנים בו שירותי רפואה, סיעוד או שיקום.

 

סיעוד


הקריטריונים מאוד מחמירים, זה אנשים באמת דורשים עזרה בפעולות הבסיסיות.  גם במקרה הזה הביטוח הלאומי שולחים איזשהו עובד סוציאלי או אחות לבצע איזושהי הערכה.

קצבת סיעוד ניתנת לאנשים שהגיעו לגיל פרישה, הגרים בבית וזקוקים לעזרת אדם אחר בביצוע פעולות היום יום, וכן לאנשים הזקוקים להשגחה בבית ולמען בטיחותם ובטיחות הסובבים אותם. הקצבה נועדה לסייע לקשיש ולבני משפחתו בטיפולו.

הקצבה משולמת לפי 6 רמות זכאות, וכן ניתן לבחור לקבל את הקצבה בכסף וגם בשירותי סיעוד.

 

נכות מהעבודה


נכות מהעבודה מתחלקת לכמה שלבים, כמישהו עושה תאונת עבודה קודם כל צריך שיכירו בו כנפגע עבודה, הטופס להכרה כנפגע עבודה נקרא גם טופס לדמי פגיעה כי יחד עם זה שמכירים בו כנפגע עבודה הוא מקבל על שלושת החודשים הראשונים אחרי התאונה הוא מקבל למעשה את הפסדי השכר שלו בצורה חלקית אבל את הפסדי השכר שלו בתקופה שהוא לא עבד אחרי התאונה עד 3 חודשים אחרי התאונה. ברגע שמסתיימים השלושה חודשים האלה והוא הוכר כנפגע עבודה אנחנו מגישים בקשה לנכות מעבודה ואז יש נכויות זמניות ונכויות קבועות וברגע שהוועדה נותנת את הנכות הקבועה זו הנכות הצמיתה שלו. ניתן לבקש החמרה כל חצי שנה.

 

ביטוח נפגעי עבודה נועד לסייע למבוטחים שנפגעו בעבודה ולפצות אותם על אובדן הכנסתם בתקופה שלאחר הפגיעה, שבו נעשו בלתי כשירים לעבוד. לשם כך משלם להם הביטוח הלאומי דמי פגיעה לתקופה של עד 3 חודשים.

אם נותרה לנפגע נכות כתוצאה מהפגיעה, הוא יהיה זכאי לקצבת נכות מעבודה או למענק, בהתאם להחלטת הוועדה הרפואית, שבפניה יופיע.
בנוסף הנפגע בעבודה זכאי לקבל טיפול רפואי חינם בשל תוצאות הפגיעה.
אם נפטר הנפגע כתוצאה מהפגיעה בעבודה, תשלום לבני משפחתו קצבה או מענק.

חשוב לדעת: אם אדם זכאי לשתי גמלאות מהביטוח הלאומי אז הוא יקבל רק את הגבוהה מבין השתיים.

לכן חשוב לפנות לעורך דין מומחה ביטוח לאומי על מנת שידאג לכם למירב הפיצויים והקצבאות.

לפנות לביטוח הלאומי ללא הליווי המתאים עלול לפגוע בכם.

אליוב-גרין משרד עורכי דין מתמחה בביטוח הלאומי ובתביעות נזיקין! במשרדנו עורכי דין לביטוח לאומי ועורכי דין מומחים לנזקי גוף.

מטרת הכתובים באתר אינם בשום אופן לשם יעוץ משפטי ו/או חוות דעת משפטית, והשימוש בהם באחריות בלעדית של הקורא. הכתובים באתר מהווים תיאורים כלליים בלבד ובלתי מחייבים.

עורך דין נזיקין רעננה – עורך דין נזיקין תל אביב – עורך דין נזיקין כפר סבא – עורך דין נזיקין הוד השרון – עורך דין נזיקין נתניה – עורך דין נזיקין יהוד – עורך דין נזיקין בת ים – עורך דין נזיקין רמלה – עורך דין נזיקין ראשון לציון – עורך דין נזיקין רמת גן – עורך דין נזיקין טירה – עורך דין נזיקין פתח תקווה – עורך דין נזיקין רמת השרון – עורך דין נזיקין ראש העין – עורך דין נזיקין חולון – עורך דין נזיקין אבן יהודה – עורך דין נזיקין תל מונד – עורך דין נזקי גוף רעננה – עורך דין נזקי גוף תל אביב – עורך דין נזקי גוף כפר סבא – עורך דין נזקי גוף הוד השרון – עורך דין נזקי גוף נתניה – עורך דין נזקי גוף יהוד – עורך דין נזקי גוף בת ים – עורך דין נזקי גוף רמלה – עורך דין נזקי גוף ראשון לציון – עורך דין נזקי גוף רמת גן – עורך דין נזקי גוף טירה – עורך דין נזקי גוף פתח תקווה – עורך דין נזקי גוף רמת השרון – עורך דין נזקי גוף ראש העין – עורך דין נזקי גוף חולון – עורך דין נזקי גוף אבן יהודה – עורך דין נזקי גוף תל מונד
תוכן עניינים
עורך דין ביטוח לאומי

אליוב-גרין עורכי דין

משרד עורכי דין אליוב-גרין
ניסיון של שנים ומתמחים
בשלל תחומים

צור קשר

כל הזכויות שמורות © 2022 | משרד עורכי דין ונוטריון אליוב-גרין

Call Now Button דילוג לתוכן