עורך דין נזיקין – המדריך לנזקי גוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

אודותינו

משרדנו מעניק את שירותיו המקצועיים לאלפי לקוחותיו ובין לקוחותיו ניתן למצוא גם חברות ואנשי עסקים מן הארץ ומחו"ל. תחומי העיסוק העיקריים של המשרד הנם מקרקעין, מיסוי מקרקעין, התחדשות עירונית, ליווי בעסקאות מכר ורכישה של מקרקעין, הסכמים מסחריים, הסכמי שכירות, ליטיגציה, הוצאה לפועל וחדלות פירעון, עריכת חוזים, עריכת צוואות, ייפוי כוח מתמשך ודיני עבודה.

יצירת קשר

מאמרים נוספים

נזקי גוף – עורך דין נזיקין

נזקי גוף יכולים להיגרם בכל מיני סיטואציות ולכל סיטואציה יש את דרך הטיפול שלה.

עורך דין נזיקין טוב יודע איך להוציא את הפיצוי המירבי ללקוח שלו.

כעת נפרט חלק מן המקרים בהם אדם יכול להיפצע ובכך להיגרם נזק לגופו:
תאונת דרכים – כל אדם שנפגע בתאונת דרכים רשאי לתבוע את החברה המבטחת את הרכב שבו נסע הנפגע, ובמקרה של הולך רגל את הרכב שפגע בו.  בישראל יש חוק המסדיר את נושא תאונות הדרכים ונקרא חוק הפלת"ד, או בשמו המלא חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים. חוק זה מבטיח כי כל אדם שנפגע בתאונת דרכים יפוצה בגין הנזקים שנגרמו לגופו כולל נזקים נפשיים. כאשר תאונה מתרחשת ונגרמים לאדם נזקי גוף, גם הוא וגם בני משפחתו זכאים לתבוע את החברה שביטחה את הרכב הפוגע וכאשר הרכב הפוגע אינו מבוטח ניתן להגיש תביעה לקרנית. קרנית היא גוף אשר הוקם מכוח חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים והתפקיד שלו הוא להבטיח שמי שנפגע ואינו יכול לקבל פיצוי מחברת ביטוח יקבל את אשר מגיע לו. הסיבות העיקריות לאי יכולת לקבל את הפיצוי מחברת הביטוח הם:

-הנוהג האחראי לפיצוי אינו ידוע – למשל נפגעי תאונות. "תאונת פגע וברח".

-אין לנוהג ביטוח – לפי פקודת הביטוח – נפגעים מרכב שהיה נהוג על ידי נהג חסר רישיון נהיגה או רכב גנוב או רכב שנעשה בו שימוש בניגוד לתנאי הפוליסה (דוגמת עסק של הסעת נוסעים בשכר) נפגעים על ידי רכב שלא בוטח כחוק (עקב אי תשלום הפרמיה). במקרה זה חברת הביטוח של הרכב הפוגע אינה צריכה לפצות את הנפגע אלא קרנית, אולם קרנית יכולה לאחר מכן לתבוע בהודעת צד ג את הנהג שנהג ברכב הפוגע ו/או את בעל הרכב הפוגע עבור הסכום ששילמה לנפגע.

– רכב שהיה מבוטח בחברת ביטוח אשר נכנסה להליכי פירוק.

דוגמא לנזקים שניתן לתבוע במסגרת זו: נכות, פגיעה בכושר עבודה, אובדן ימי עבודה, כאב, טראומה נפשית וכו.

לכן חשוב לפנות לעורך דין מומחה לנזיקין אשר ידע כיצד לפעול במקרה של תאונת דרכים.

תאונה עקב נפילה ברחוב – ישנם מצבים בהם יכולים להיגרם נזקי גוף ואף נזקים קשים עקב נפילה ברחוב. נפילה ברחוב אינה נפילה עקב איבוד שיווי משקל או עקב דחיפה מכוונת של מישהו, אלה בעקבות איזשהו פגם בתוואי הדרך. לדוגמא:
– הפרשי גובה בין המדרכות.

-בור ביוב פתוח.

-ריצוף חסר במדרכה.

-ליקוי במדרכה.

ועוד כל מיני כשלים כאלה ואחרים. כאשר מתרחשת תאונה מן הסוג הזה יש לתבוע את הראשות המקומית או העירייה, מכיוון שאותו כשל הוא בתחום האחריות של אותה ראשות מקומית או עירייה אשר אחראיות לשטח הציבורי התחומה ואחריות זו כוללת תחזוקה ופיקוח של כבישים ומדרכות. עורך דין נזקי גוף יודע כיצד להתנהל מול אותו ראשות ולתבוע אותה ואת חברת הביטוח שלה ובכך לזכות ללקוח במלוא הפיצוי.

תאונה בקניון

כולנו אוהבים לטייל בקניון ולעשות קניות, אך לפעמים בעקבות כשל תחזוקה של הקניון אנחנו עלולים ליפול ויכולים להיגרם לנו נזקי גוף. למשל אם נשפך משהו על רצפת הקניון או אם היה איזשהו מפגע כזה או אחר כגון חור ברצפה או אפילו איזשהו כשל במדרגות הנעות. כאשר אנו נפגעים כתוצאה ממקרה כזה האחריות היא של הקניון ושל חברת הביטוח שלה. מומלץ לפנות לעורך דין נזיקין אשר יודע להתנהל מול גופי הקניון וחברת הביטוח שלה . עורך דין דיני נזיקין יודע בדיוק איך לתקוף את אותם גופים ובכך לא תישארו פגועים וללא פיצוי.

תאונה בבית ספר

תלמידי בתי הספר מבוטחים בפוליסת ביטוח למקרה של נזקי גוף אשר עלולים להיגרם להם. פעמים רבות נוטים הורי התלמידים לסבור כי ביטוח תאונות תלמידים חל רק כאשר התאונה מתרחשת בגן או בבית הספר. סברה זו אינה נכונה, היות והתלמידים מבוטחים גם כאשר הם נפגעים מחוץ לשעות הלימודים. ביטוח תאונות תלמידים חל 24 שעות ביממה על כל תלמיד שנפגע ונגרם לו נזק גופני שאירע במקום כלשהו (גם בחוץ לארץ), וזאת ללא כל תלות בשאלה האם למוסד החינוכי יש קשר לאירוע התאונה או לא. מוסדות החינוך מחויבים לערוך ביטוח תאונות אישיות לתלמידים וילדים שחוק חינוך חובה חל עליהם. הביטוח חל על ילדים וקטינים מגיל 3 עד גיל 18. דמי הביטוח נגבים מההורים בתחילת כל שנת לימודים על ידי הרשות המקומית וזאת כחלק בלתי נפרד מהתשלום השנתי. תאונות בבית הספר יכולות להיגרם מהמון דברים למשל:
-כשל באיזשהו מתקן בשטח בית הספר כמו לדוגמא נדנדה או מגלשה.

רצפה רטובה אשר לא טופלה על ידי צוות אחזקת בית הספר וכתוצאה מכך תמיד החליק.

דלת שנסגרה לילד על היד וכתוצאה מכך נכרתה לו אצבע.

ועוד המון דברים כאלו ואחרים.

כמו כן דברים אלה רלוונטיים גם לגני ילדים וקייטנות.

חשוב לפנות לעורך דין מומלץ בתחום הנזיקין על מנת שידע איך להרוויח ללקוח שלו את מלוא הפיצוי הכספי.

האפשרויות העומדות בפנינו הן:תביעה ישירה נגד המוסד החינוכי ו/או משרד החינוך / הרשות המקומית. אפשרות שנייה – תביעה על בסיס פוליסת תאונות אישיות הקיימת לכלל תלמידי ישראל מתוקף חוק לימוד חובה, כאשר הרשויות המקומיות מחויבות לבטח את כלל התלמידים. ניתן לתבוע בשני המסלולים.

רשלנות רפואית – רשלנות רפואית פירושה מתן שירותים רפואיים תוך סטייה מרמת הזהירות הסבירה, כאשר סטייה זו גרמה נזק למטופל, שלא היה נגרם אלמלא סטייה זו. למשל: רישום תרופה שאינה מתאימה, בעוד כל רופא סביר לא היה רושם אותה בנסיבות המקרה, וגרימת נזק לחולה עקב נטילת או איחור באבחון של מחלה אשר אם הייתה מאובחנת קודם לכן היה ניתן להציל את חיי החולה או ניתוח שהסתבך בצורה חריגה ולא סבירה ובעקבות אותו ניתוח נגרם נזק בלתי הפיך למטופל.

כאשר אדם נפגע מרשלנות רפואית יש לתבוע את המוסד המטפל ואת חברת הביטוח שלו. כמו כן לרופאים לרופאים יש ביטוח אחריות מקצועית אשר נועד לכסות את ההוצאות המשפטיות והפיצוי על הנזק במקרה של תביעה בגין רשלנות רפואית.

עורך דין המומחה ברשלנות רפואית ומומחה בנזקי גוף ידע להילחם עבורכם כנגד אותו מוסד על מנת שתוכלו לזכות בפיצוי המגיע לכם.

 

דברים שחשוב לעשות מיד אחרי אירוע נזיקי :
-לצלם את מקום האירוע.

-לשמור כל תיעוד רפואי מיום האירוע לרבות דו"ח מיון, דו"ח אמבולנס ודו"ח אירוע.

-לשמור פרטי קשר של עדים שהיו במקום האירוע.

מסמכים שחובה להביא לפגישה אצל עורך הדין המומחה:
-תיעוד רפואי מלא.

-דו"ח חדר מיון.

-תעודות אי כושר(ימי מחלה).

-תלושי שכר 6 חודשים לפני ואחרי האירוע.

-דו"ח אירוע ככל ויש.

-חוות דעת רפואית חובה.

 

 

במקרה שנפגעת עקב רשלנות ו/אוכל אשמה אחרת של המזיק, הרי שחשוב מאוד לפנות לעורך דין הבקיא בדיני הנזיקין על כלל רבדיו, על מנת שעורך הדין יוכל לזכות ולהשיג עבורכם את התוצאה הטובה ביותר אשר תצליח לשקף את הנזק שנגרם לכם.

משרד אליוב-גרין המתמחה בתחום דיני הנזיקין ישמח להעניק לכם שירות משפטי יסודי, מקצועי, שקוף ונגיש תוך עמידה על זכויותיכם באופן. במשרדנו עורכי דין מומחים לנזקי גוף, מקצועיים אשר ידאגו לכם למלוא הפיצוי!

 

מטרת הכתובים באתר אינם בשום אופן לשם יעוץ משפטי ו/או חוות דעת משפטית, והשימוש בהם באחריות בלעדית של הקורא. הכתובים באתר מהווים תיאורים כלליים בלבד ובלתי מחייבים.

עורך דין נזיקין רעננהעורך דין נזיקין תל אביבעורך דין נזיקין כפר סבאעורך דין נזיקין הוד השרוןעורך דין נזיקין נתניהעורך דין נזיקין יהודעורך דין נזיקין בת יםעורך דין נזיקין רמלהעורך דין נזיקין ראשון לציוןעורך דין נזיקין רמת גןעורך דין נזיקין טירהעורך דין נזיקין פתח תקווהעורך דין נזיקין רמת השרוןעורך דין נזיקין ראש העיןעורך דין נזיקין חולון עורך דין נזיקין אבן יהודהעורך דין נזיקין תל מונדעורך דין נזקי גוף רעננהעורך דין נזקי גוף תל אביבעורך דין נזקי גוף כפר סבאעורך דין נזקי גוף הוד השרון עורך דין נזקי גוף נתניהעורך דין נזקי גוף יהודעורך דין נזקי גוף בת יםעורך דין נזקי גוף רמלהעורך דין נזקי גוף ראשון לציון עורך דין נזקי גוף רמת גןעורך דין נזקי גוף טירהעורך דין נזקי גוף פתח תקווהעורך דין נזקי גוף רמת השרוןעורך דין נזקי גוף ראש העיןעורך דין נזקי גוף חולון עורך דין נזקי גוף אבן יהודהעורך דין נזקי גוף תל מונד

 

תוכן עניינים
עורך דין נזיקין

אליוב-גרין עורכי דין

משרד עורכי דין אליוב-גרין
ניסיון של שנים ומתמחים
בשלל תחומים

צור קשר

כל הזכויות שמורות © 2022 | משרד עורכי דין ונוטריון אליוב-גרין

Call Now Button דילוג לתוכן