פינוי שוכר שלא משלם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

אודותינו

משרדנו מעניק את שירותיו המקצועיים לאלפי לקוחותיו ובין לקוחותיו ניתן למצוא גם חברות ואנשי עסקים מן הארץ ומחו"ל. תחומי העיסוק העיקריים של המשרד הנם מקרקעין, מיסוי מקרקעין, התחדשות עירונית, ליווי בעסקאות מכר ורכישה של מקרקעין, הסכמים מסחריים, הסכמי שכירות, ליטיגציה, הוצאה לפועל וחדלות פירעון, עריכת חוזים, עריכת צוואות, ייפוי כוח מתמשך ודיני עבודה.

יצירת קשר

מאמרים נוספים
עלינו עורך דין פירוק חברה

איחור במסירת דירה

רכישת דירה חדשה מקבלן הנה לרוב העסקה הגדולה בחיינו, ובמסגרתה יכולים הרוכשים לבנות ולעצב בעצמם את דירתם. יחד עם זאת, לרוב, חותמים הרוכשים על חוזה

קרא עוד »

עורך דין ליטיגציה

למשרד ניסיון רב בניהול הליכים משפטיים, להם נזקפו הישגים והצלחות משמעותיות, במגוון תחומים הכוללים משפט מסחרי, חדלות פירעון / פשיטת רגל, הוצאה לפועל, דיני חוזים,

קרא עוד »

מאמר זה מופנה לבעלי הדירות אשר לעתים נתקלים במצב של פינוי שוכר שלא משלם בו השוכר מפסיק לשלם את דמי השכירות או מפר חוזה והם רוצים לפנותו מן הדירה.

פינוי דייר שלא משלם שכירות מתבצע על ידי הליך שנקרא פינוי מושכר. זהו הליך מהיר אשר יכול להסתיים גם תוך 60 ימים בו מגישים כתב תביעה כנגד אותו שוכר ולאותו שוכר יש 30 ימים להגיש כתב הגנה.

חשוב לציין שאותו הליך לפינוי שוכר שלא משלם, לא כולל בתוכו את תביעת החובות הכספיים שכן זהו הליך נפרד. כל מטרת הליך הפינוי כשמו כן הוא, פינוי אותו שוכר.

איך נדע מתי נוכל לפנות להליך של פינוי מושכר? אז כן יש שלושה מצבים בולטים בהם נוכל לפנות להליך:

  1. שוכר אשר ממשיך להתגורר בדירה לאחר תום תקופת השכירות מבלי שחוזה השכירות חודש וללא הסכמת בעל הדירה.
  2. שוכר שהפר את תנאי חוזה השכירות, ועקב כך בעל הדירה ביטל את החוזה עמו אך השוכר ממשיך להתגורר בדירה ומסרב להתפנות ממנה.
  3. בעל הדירה הודיע לשוכר כי עליו לפנות את הדירה אך זאת רק אם קיים סעיף בחוזה המאפשר זאת.

כבר כאן חשוב להגיד שלפני שניגשים לחתום על חוזה שכירות עם דייר, מומלץ לפנות לעורך דין אשר יערוך את החוזה ויגן על האינטרסים של בעל הדירה וזאת על מנת למנוע מחסומים עתידיים מול השוכר שלא משלם חשבונות, שוכר שלא משלם ארנונה ושוכר שלא משלם ועד בית.

חשוב להדגיש כי לבעל הבית אסור  להוציא את השוכר בכוח, למנוע מן השוכר להיכנס לדירה או להחליף מנעולים בדירה. יש לפנות להליך של פינוי מושכר ולפעול כדין.

כמו כן זכותו של בעל הדירה לפנות להליך של תביעה רגילה לפינוי השוכר שבתוך אותה תביעה הוא גם יכול לכלול את כל החובות הכספיים של אותו שוכר אך הליך של תביעה רגילה ייקח יותר זמן מהליך מהיר לפינוי מושכר שכל כולו מתמקד בפינוי המושכר.

ההליך המהיר יכלול דיון אחד אך בית המשפט רשאי לקבוע דיונים נוספים ועם תום הדיון ולכל המאוחר תוך 14 ימים ייתן בית המשפט פסק דין.

לאחר שמתקבל פסק דין והשוכר אינו מכבד אותו על בעל הדירה לפנות אל לשכת ההוצאה לפועל לצורך ביצוע פסק הדין אך אם בפסק הדין נקבע מועד לפינוי המושכר אז לא ניתן לפנות ללשכת ההוצאה לפועל לפני מועד זה.
כמו כן אם לא נקבע מועד ספציפי לפינוי בפסק הדין, ניתן לפנות אל לשכת ההוצאה לפעול רק לאחר שחלפו 15 ימים ממועד מתן פסק הדין במקרה שבו השוכר היה נוכח בבית המשפט בעת מתן אותו פסק דין או לאחר 15 יום מהמועד שבו הומצא פסק הדין לידי השוכר במקרה שהוא לא היה נוכח בבית המשפט בעת מתן פסק הדין.

 

משרדנו מתמחה בניהול הליכי פינוי מושכר ובעל ניסיון רב בניהול אותם הליכים על הצד הטוב ביותר והמהיר ביותר.

תוכן עניינים
עורך דין הוצאה לפועל

אליוב-גרין עורכי דין

משרד עורכי דין אליוב-גרין
ניסיון של שנים ומתמחים
בשלל תחומים

צור קשר

כל הזכויות שמורות © 2022 | משרד עורכי דין ונוטריון אליוב-גרין

Call Now Button דילוג לתוכן