עורך דין מקרקעין

תוכן עניינים

מה חשוב לדעת כאשר מבצעים עסקאות נדל"ן עם עורך דין לענייני מקרקעין / עורך דין מקרקעין?

ברוב המקרים, עסקת נדל"ן הינה עסקה ייחודית שמאפייניה אינם דומים לשום עסקה אחרת. כך למשל, עסקאות נדל"ן מתאפיינות בסכומי כסף נכבדים ולרוב זו העסקה הגדולה והמשמעותית ביותר של האדם לאורך שנות חייו. לכן, לרוב עסקאות נדל"ן הן עסקאות המתבצעות לעיתים רחוקות בחייו של האדם מן היישוב. על מנת להיות בטוחים כי העסקה שאתם עתידים לבצע היא עסקה כדאית, ונטולת סיכונים, כדאי לערוך מספר בדיקות מקדמיות טרם חתימת ההסכם, היות ובדיקות אלו עשויות להסיר חששות ודאגות מליבכם ויבטיחו כי ביצעתם את העסקה המשתלמת ביותר עבורכם. את הבדיקות המקדמיות יש לבצע עבור כל נכס נדל"ן החל מרכישת דירה למגורים, או דירה להשקעה ועד נדל"ן מסחרי. דעו לכם, כי במידה ולא תבצעו את שלב הבדיקות המקדמיות, הרי שיכולות להיווצר לא מעט בעיות. כך למשל: הפסדים כספיים רבים, זהות בעל הנכס אמיתי, גודל הנכס אינו תואם את מה שסוכם עליו, חובות הרובצים על הנכס ועוד שלל מצבים לא נעימים. המלצת משרד אליוב-גרין היא שלא כדאי לדלג או לא לערוך כלל את שלב הבדיקות המקדמיות, ואף רצוי לבצען עם עורך דין המתמחה בתחום הנדל"ן.

עורך דין לענייני מקרקעין

האם אתם בטוחים שאתם יודעים מהי זהות מוכר הנכס

לצערנו, קרו מקרים בהם מתחזים הציגו עצמם כבעלים של נכסים במעמד המשא ומתן לקראת כריתתו של הסכם המכר. בכדי להבטיח שאתם עושים את העסקה אל מול הבעלים האמתיים של הנכס, הרי שיש לוודא כי המוכר הוא אכן האדם אשר רשום בנסח הטאבו. תוכלו לעשות זאת באמצעות בדיקה עם פרטי תעודת הזהות של המוכר מול הרישום של הנכס בלשכת רישום המקרקעין. בדיקת נסח הטאבו הינה הבדיקה הראשונית והבסיסית ביותר בעסקאות נדל"ן. בנוסף, באמצעות הטאבו, תוכלו ללמוד על הנכס בו אתם חפצים. פעמים רבות בעסקאות נדל"ן הובטח לרוכשים שטחים והצמדות נוספים – חניה או מחסן, ולאחר עסקת המכירה התגלה לרוכשים כי לדירה אין כל שטחים נוספים או הצמדות נוספות והדבר גרם לעוגמת נפש קשה ואף פעמים רבות סוגיה זו הגיעה לפתחו של בית המשפט. בנוסף, באמצעות נסח הטאבו, תוכלו לגלות האם על הנכס רובצת הערה מסוימת כדוגמת הערת אזהרה, עיקולים, שעבודים ועוד.

החשיבות של בדיקות תכנוניות עם עורך דין רכישת דירה

אחת הבדיקות המקדמיות החשובות ביותר הינה הבדיקה התכנונית של הנכס. אחרי שאכן מצאתם את הנכס שבו אתם חפצים ושעונה על הדרישות שלכם, כדאי לבצע את הבדיקות התכנונית של הנכס. בדיקה תשקף לכם האם הנכס בו אתם מתעניינים הוא אכן בעל המאפיינים התכנוניים שהוצגו לכם. כך למשל, האם הנכס נבנה על פי היתר, האם יש בנכס קיימות חריגות בניה, האם אחוזי הבניה בנכס נוצלו או שנותרו זכויות בניה נוספת, האם השימוש המותר בנכס תואם את השימוש בנכס הלכה ולמעשה, האם מתנהלים הליכים משפטיים כנגד בעלי הנכס ועוד שלל בדיקות תכנוניות נוספות. את הבדיקות התכנוניות חשוב מאוד לבצע לפני החתימה על הסכם המכר ולא לאחריה.

עורך דין מכר דירה – תנאי העסקה

בעסקאות נדל"ן רצוי מאד להשכיר את שירותיו שלעורך דין מטעמכם המתמחה בעסקאות נדל"ן על מנת שינסח עבורכם את הסכם המכר כך שהאינטרסים שלכם יבואו לידי ביטוי בתנאי ההסכם וכן שמירה על זכויותיכם. עורך דין המתמחה בתחום הנדל"ן, יבדוק את ההסכם הקיים הניתן לכם על ידי המוכר, ובמקרים בהם ההסכם אינו מגן על זכויותיכם והאינטרסים שלכם, יערוך עורך הדין מטעמכם שינויים בהסכם שנשלח על ידי הקונה או שינסח הסכם חדש בו יופיעו הסעיפים המגנים עליכם. כך למשל, עורך הדין ידאג לתנאי תשלום הוגנים, התחייבות לתאריך פינוי הנכס, תוך דגש על סעיפים שיבטיחו עסקה בטוחה ושקופה, עם מינימום סיכונים. נציין, כי בדיקת הסכם המכר הינה חשובה מאין כמותה גם בעסקאות מכר יד שניה, וגם בעסקאות מכר מול קבלן. משרד אליוב-גרין מתמחה בתחום עסקאות המקרקעין השונות ובעל ניסיון רב בליווי וייצוג לקוחותיו בעסקאות מקרקעין ועל כן אנו נדע כיצד לשמור על זכויותיכם והאינטרסים שלכם לפני, בזמן ולאחר עסקת המקרקעין.

השירות שמעניק משרד אליוב-גרין:

כאמור, עסקת מכירה או רכישה של נכס נדל"ן טומת בחובה היבטים משפטיים רבים וסוגיות שיש לתת עליהם את הדעת. השירותים המרכזיים שמשרדנו מעניק לקהל לקוחותיו הינם:

  1. בדיקות מקדמיות אודות המצב המשפטי של הנכס;
  2. בדיקות מקדמיות אודות המצב התכנוני של הנכס;
  3. הכנת הסכם מכר / רכישה;
  4. ליווי הלקוח כי הוא עומד בכל תנאי ההסכם;
  5. דיווח העסקה לרשויות המס;
  6. תשלומים לרשויות המס ככל וקמה חובה מיסויית על העסקה;
  7. רישום הנכס בטאבו.

מדוע עורך דין מקרקעין הוא חיוני בכל עסקת נדל"ן?

בסופו של יום, יש דבר אחד שמשותף לכולנו – החיפוש אחר יציבות. כולנו רוצים לחוש שישנה קרקע תחת הרגליים שלנו ושאל מול כל אי הוודאות של החיים, יש דבר אחד שנותר קבוע. זוהי ככל הנראה הסיבה לכך שרבים מאיתנו שואפים להחזיק בבעלותם נכסי מקרקעין. המסע הזה אחר הקרקע משלנו, אמנם, לרוב לא עובר חלק. באופן אירוני, דווקא אל אחת העסקאות החשובות ביותר שנעשה בחיינו, אנו נכנסים עם מעט מאוד ידע. רובנו לא מחזיקים בידע הנדרש כדי לקבל החלטה מושכלת ולא פעם, אנו עשויים לגלות שאנו מגששים באפלה. רגעים כמו אלו, כשאנו מבצעים החלטות בהן סכומי עתק מוטלים על הכף ומיועדים לבנות לנו ולמשפחתנו מקום יציב לבנות בו את עתידנו, הם בדיוק הרגעים בחיים שבהם חשוב שנדע להושיט יד לעזרה ולא נסתמך רק על עצמנו.

אחד מההיבטים הקריטיים ביותר בעסקאות נדל"ן הוא ההיבט המשפטי. דיני המקרקעין בישראל הם מהמורכבים ביותר. קרקעות המדינה מנוהלות מול מספר רשויות וגורמים, הקריטריונים למיסוי בעסקאות אלו הם רבים ומגוונים ובנקודות שונות בחיים, אנו עשויים להידרש לתהליכים שונים בתכלית בבואנו לרכוש או למכור מקרקעין. בין אם קיבלנו בית בירושה, אם אנו מוכרים בית בתהליך גירושין או אפילו קונים בית לילדינו, בכל צעד ושעל בדרך אל הבית, חשוב שיעמוד לצידנו עורך דין נדל"ן. עורך דין המתמחה בתחום המקרקעין יוכל לייעץ לך כיצד לפעול ולהבטיח שיהיה באפשרותך להיכנס אל כל עסקה בעיניים פקוחות. משרד עורכי הדין אליוב-גרין מביא עמו ידע משפטי רחב יריעה בתחום המקרקעין ומלווה את לקוחותיו ביחס אישי קשוב לכל אורך הדרך. כאן, ריכזנו עבורך הצוות המשפטי שלנו על כל הנקודות הקריטיות בהן מלווה אותך עורך דין מקרקעין בעסקאות החשובות בחייך.

ליווי עורך דין מיסוי מקרקעין – לא רק במעמד חתימת החוזה

כשזה מגיע לסיוע המקצועי שמציע לך עורך דין חוזים הם ללא ספק אחד מההיבטים החשובים ביותר בהם נדרשת בקיאותו. הסכמי מכר בתחום הנדל"ן עשויים להיות מורכבים מאוד ולא פעם, אלו האותיות הקטנות שעשויות לעשות את כל ההבדל. ישנם היבטים רבים שעלינו לקחת בחשבון כדי להבטיח שאנו מכוסים. גם אם בקריאה ראשונית הדברים ייראו לנו סטנדרטיים, עורך דין מקרקעין מיומן עשוי לא פעם לחשוף נקודות בחוזה שכלל לא העלית על דעתך.

כך למשל, עורך הדין יסייע לך להבטיח שיופיעו בחוזה בטוחות ברורות וראויות במקרה של עיכובים במסירת הדירה או ככל שהפרויקט לא יושלם מכל סיבה שהיא, במקרה בו מדובר בנכס שנרכש "על הנייר". בנוסף, עורך דין נדל"ן יציין במעמד עריכת ההסכם את כלל חובותיו של המוכר בכל הנוגע לליקויי בניה שעשויים להיחשף במהלך בדיקת הנכס ותקופת האחריות שתחול עליו גם לאחר מסירתו. מעבר לעובדה שהידע המשפטי של עורך הדין שלך יאפשר לך להכיר את כל זכויותיך בעסקה ולוודא שכל סעיפי החוזה עומדים בדרישות החוק, כישורי הליטיגציה שלו מאפשרים לו לשאת ולתת מטעמך ולסייע לך לשפר משמעותית את תנאי החוזה וליהנות משקט נפשי לאורך כל העסקה. כך, במעמד חתימת החוזה עצמו, הדברים כבר יהיו בהירים לחלוטין וכל שיישאר לך לעשות הוא רק לחתום, בידיעה שכל מורכבות פוטנציאלית כבר אותרה וטופלה.

להבין בדיוק עם מי אנחנו מקיימים את העסקה

כפי שציינו, עסקת נדל"ן תהיה ברוב המקרים העסקה היקרה והמשמעותית ביותר שנבצע. לכן, חשוב שנדע בדיוק מול מי אנחנו עומדים ואיזה נכס אנו מתכוונים לרכוש. לכן, בבואנו לבחור עורך דין מקרקעין מומלץ לוודא שמדובר באיש מקצוע המתמחה בבדיקות רקע. לעתים קרובות משהיינו רוצים להאמין, מגלים רוכשי נכסים כי האדם שניהל איתם עד כה את העסקה כלל אינו בעל הנכס, או שהוא אינו מורשה למכור כלל את הדירה.

בראש ובראשונה, חשוב לפנות אל עורך דין נדל"ן מומלץ על מנת שיבדוק את רישום הנכס בטאבו. ישנם תרחישים רבים שעשויים לעלות בבדיקה זו שיש לשלול לקראת העסקה, כדי להבטיח שנוכל להיכנס אליה בצעדים בוטחים. בבדיקה נוכל לקבל תשובות על השאלות הבאות:

  • מיהם הבעלים הרשומים על הנכס בטאבו – חשוב שנוודא שהאדם שמציג את עצמו כמוכר הנכס אכן מחזיק בו בבעלותו ורשאי למכור אותו.
  • האם הנכס כבר נמכר – הערת אזהרה עשויה להעיד על כך שהנכס למעשה כבר נמכר לאדם אחר ולמעשה, כעת מנסים למכור לנו אותו בפעם השנייה.
  • האם ישנן הגבלות כלשהן על מכירת הנכס – במקרים אחרים, נרשמות הערות אזהרה עקב עיקולים, שעבודים או משכונים.

בדיקת הנכס על ידי עורך דין מקרקעין מומלץ תאפשר לך להבטיח שהמכירה כשרה ותמנע עוגמת נפש גדולה. ככל שיידלקו נורות אזהרה כאלו או אחרות במהלך הבדיקה, יוכל עורך הדין שלך להציף אותן במהלך המשא ומתן ולציין בהסכם המכר שלך הסתייגויות שונות שיגנו עליך מפני כל תרחיש שעשוי להתגלע בהמשך הדרך. כך למשל, ניתן לציין בחוזה כי לא תחול על הרוכש כל חבות בגין עיקולים או הגבלות אחרות שחלות על הנכס עקב חובות של המוכר שלא שולמו.

ייעוץ מיסוי מקרקעין יכול לחסוך לך הון

לא פעם, משקיעים ומשפרי דיור נערכים לקראת עסקת חייהם, באמונה גמורה כי הם חישבו היטב את הרווח הצפוי להם ממכירת הנכס, אך בסופו של דבר מגלים כי הם שכחו לקחת בחשבון רכיב חשוב מאין כמותו – מיסוי המקרקעין. תשלומי המס על עסקאות מכירת ורכישת נדל"ן עשויים להגיע לסכומי עתק ולא פעם, בעלי נכסים כלל אינם מודעים לכל ההטבות העומדות לרשותם בחישוב מס הרכישה ומס השבח. בין אם מדובר בשיפור דיור המזכה אותך ממס רכישה, או מדירה ששימשה למגורים במשך מעל 4 שנים שעשויה לפטור ממס שבח, עורך דין מקרקעין מומלץ יוכל לבחון את כל ההיבטים בעסקה שלך ולסייע לך למצות את כל זכויותיך אל מול רשויות המיסים.

אנו במשרד עורכי הדין אליוב-גרין, מזמינים אותך לפנות אלינו עוד היום ולקבל ליווי צמוד על ידי עורכי דין מנוסים ומיומנים בתחום המקרקעין לכל אורך הדרך.

משרד אליוב-גרין בעל ניסיון עשיר בייצוג לקוחות פרטיים, קבלנים ויזמים בעסקאות נדל"ן שונות תוך שימת דגש על טובת הלקוח, שירות אדיב ושקוף, ותוך ביצוע בדיקות יסודיות אשר נועדו לשמור על הזכויות והאינטרסים של לקוחותינו.

קבעו עכשיו פגישת יעוץ!

עורך דין קניית דירה

רישום בתים משותפים

בכל אחת מתשע לשכות המקרקעין המתנהלות ברחבי המדינה מתנהל פנקס רישום בתים משותפים. חשיבות הרישום בפנקס הבתים המשותפים נעוצה בטיבה של הזכות הנתונה בידי הדיירים. בעוד שבבית משותף קיימת חלוקה ליחידות רישום-הדירות, המצויות בבעלותם הנפרדת של הדיירים, הרי שחלוקה כאמור אינה קיימת בבית שאינו רשום כבית משותף.

התנאים לרישום בית משותף: 1. הוגשה בקשה לרישום הבית כבית משותף וצורפו לבקשה – תשריט הבית, תקנון הבית, המלצה למינוי נציגות זמנית לבית המשותף. 2. הבית ראוי להירשם כבית משותף. 3. מתן צו רישום מאת המפקח על רישום המקרקעין.
משרדנו מתמחה ברישום בתים משותפים בצורה המהירה והמקצועית ביותר.

עורך דין רכישת דירה

רישום ותיקון בתים משותפים

את תהליך הרישום בפנקס הבתים המשותפים מנהלים בלשכת המפקח על הרישום המקרקעין.
לשכת המפקח/ת נמצאת בתוך לשכת רישום המקרקעין.

בתים רבים במדינתנו מתנהלים כבית משותף לכל דבר ועניין אך עניין רישום הבית כבית משותף מעולם לא הוסדר מסיבות שונות.

נציין, כי היעדר הסדרה של הבית המשותף ורישום של הבית כבית משותף עלול לגרום לפגיעה בשווי הדירות שבתוך הבית המשותף, ואף אי רישום הבית המשותף עלול לגרום לקשיים בנטילת משכנתא לצורך רכישת דירה באותו הבית וכן אי רישום הבית המשותף עלול לגרום לפגיעה בשווי הדירה עת בעל דירה יחפוץ במכירת דירתו בבית הלא מוסדר.

על כן, לרישום בית משותף יתרונות רבים וביניהם הסדרת זכויות הפרט בדירה ספציפית בבית המשותף, הסדרת היחסים בין כלל בעלי הנכסים בבית המשותף וברכוש המשותף שמשפיע פעמים רבות גם על ההוצאות לאחזקת הרכוש המשותף אשר חלות על כל בעל נכס בבית המשותף, ודאות בביצוע עסקאות מכר ורכישה, העלאת שווי הנכס ואפשרות לנטילת משכנתא באופן פשוט ומהיר יותר.

תיקון צו בית משותף

ישנם מצבים בהם הבית רשום במרשם הבתים המשותפים אך הרשום במרשם הבתים המשותפים הבית אינו תואם את מצבו של הבית בפועל. במצבים אלו יש לפעול בהקדם לתיקון השוני או הטעויות באמצעות תיקון של צו הרישום.

למשרדנו ניסיון עשיר ברישום בתים משותפים וביצוע תיקוני צו בית המשותף

עורך דין חוזים

עורך דין לענייני חוזים חייב להיות בקיא בכל הקשור לדיני חוזים.

מכיוון שדיני החוזים חולשים כמעט על כל ענפי המשפט, רצוי לבחור בעורך דין הבקיא בתחום החוזים הספציפי. כך למשל, ישנם חוזים בתחום המקרקעין, דיני החברות, דיני עבודה, חוזים מסחריים, חוזים מול קבלנים, חוזים בין בני משפחה ועוד.

רצוי מאוד שעורך הדין שמטפל בדיני חוזים ועורך חוזים יהיה בעל נסיון עשיר בתחום ובעל ידע בכל מה שקשור לחוזים ולדיני חוזים.

עורך דין דיני חוזים

חוזים נכרתים על מנת להסדיר זכויות וחובות בין הצדדים. אך במקרים רבים, צד לחוזה מפר את התחייבויותיו ואז קמה לצד הנפגע עילה להגשת תביעה. על כן, תחום דיני החוזים מכיל גם תביעות וייצוג משפטי בכל הקשור להפרת חוזה ולהפרת הסכמים.

משרדנו מטפל בדיני חוזים ובייצוג בבתי המשפט על כלל ערכותיו בין היתר בסוגיות המשפטיות הבאות: הפרות חוזים, אכיפת חוזים, פיצויים עקב הפרת חוזה, גרם הפרת חוזה, ניהול משא ומתן בחוסר תום לב, קיום החוזה בחוסר תום לב ועוד.

למשרדנו ניסיון עשיר בעריכת הסכמי פינוי בינוי הן מצד בעלי הדירות והן מצד קבלנים / יזמים, עריכת הסכמי עבודה, עריכת הסכמים מסחריים ועוד.

קבעו עכשיו פגישת יעוץ!

עורך דין נדלן

השלב הראשון ברכישת הנכס הוא שלב בחינת הנכס על ידי הרוכשים, בחינה פיזית של הנכס וכן בדיקה של המצב המשפטי.

לכן חשוב להיעזר בשירותיו של עורך דין המומחה לענייני נדל"ן ועסקאות מקרקעין על מנת שיבצע את הבדיקה של המצב המשפטי.

מה הן הבדיקות שעורך הדין של המקרקעין צריך לעשות?

ובכן יש מספר בדיקות מקדמיות שעל עורך הדין לבצע על מנת לבדוק שאכן הנכס הוא הנכס והבעלים הם הבעלים, נכתבו לא מעט פס"ד ומאמרים על תרמיות כאלה ואחרות שגרמו לרוכשים לאבד כמעט את כל כספם.

אחת הבדיקות החשובות היא "הבדיקה הקניינית", זאת אומרת בדיקת זכויות המוכר מבחינה רישומית דהיינו שבלשכת רישום המקרקעין(טאבו) רשום כבעלים של הנכס אותו אדם שהציג את עצמו כבעלים ולבדוק שאין הערות אזהרה על אותו נכס ועיקולים.. לדוגמא הגעתם לנכס ושמעון הציג את עצמו כבעל הנכס אך בבדיקה הקניינית רשום בכלל ראובן כבעלים.

עוד בדיקה חשובה היא "הבדיקה התכנונית", דהיינו לוודא שיש התאמה בין מצבו הפיזי של הנכס לבין התשריטים. בדיקה זאת נעשית בין היתר בעזרתו של שמאי מקרקעין יחד עם עורך דין המקרקעין אשר בודק שלא קיימות חריגות בנייה. למה יש חשיבות לבדיקה זאת? דוגמא טובה היא כאשר תגיעו לבנק על מנת לקחת משכנתא הבנק לא ייתן את אותה משכנתא אם הנכס נבנה ללא היתר.

עוד בדיקה חשובה היא בדיקת מיסוי המקרקעין (שבח, רכישה, היטל השבחה), בדיקה זו נועדה על מנת שעורך הדין יבצע תכנון מס בצורה המיטבית באמצעות בדיקת כל הנתונים מראש. עורך דין המומחה לענייני מקרקעין בכלל ולענייני מיסוי מקרקעין בפרט יכול לחסוך לכם אלפי, עשרות אלפי ומאות אלפי שקלים.

אז למה חייבים עורך דין מקרקעין בשביל לערוך חוזה? מן הסיבות המפורטות לעיל כי כשנעזרים בעורך דין המומחה לענייני נדל"ן ומקרקעין אתם יכולים להיות בטוחים שהעסקה תתבצע במקצועיות ובמהירות.

ולמה לא לבצע עסקה בלי עורך דין המומחה למקרקעין? כי לדוגמא היו לא מספר פעמים של אנשים שהגיעו לרכוש נכס ופתאום המוכר הוא לא הבעלים או למשל ברגע החתימה הם גילו שיש עיקול על הבית ואז העסקה מסתבכת וכך גם אתם.

במשרד עורכי דין אליוב-גרין עורכי הדין אשר מתמחים בנדל"ן יערכו עבורכם את כלל הבדיקות וילוו אתכם עד לחתימת החוזה. עורך דין מקרקעין יערוך עבורכם את הבדיקה הקניינית ויוודא שאכן הזכויות רשומות על שם המוכר ושאין עיקולים או "הפתעות נוספות. כמו כן עורכי הדין המתמחים בנדל"ן ובמיסוי מקרקעין ממשרדנו יערכו עבורכם את בדיקת המס אותו יש לשלם ככל ויש וילוו אתכם מחתימת החוזה ועד קבלת נסח טאבו שבו אתם רשומים כבעלים!

לכן לפני שרוכשים דירה פנה/י לעורך דין מקרקעין אשר ילווה אותך, יערוך לך את חוזה הרכישה וידאג שלא תפסיד כסף.

אליוב-גרין משרד עורכי דין מומחים למקרקעין, מיסוי מקרקעין וכל מה שצריך בשביל שתוכלו לבצע את עסקתכם כשאתם הולכים לישון עם ראש שקט בלילה.

עסקאות במקרקעין – מכירה ורכישה

במידה ואת/ה מעוניינים לבצע עסקת מכירה או רכישה של נכס מקרקעין, הרי שליווי משפטי על ידי עורך דין מנוסה הינו דבר חשוב מאוד ונחוץ וזאת כפי שיפורט בהמשך מאמר זה.

ייצוג לקוחות ברכישה ומכירה של דירה יד שניה טומן בחובו אחריות גדולה היות והמדובר בעסקת מקרקעין אשר לה כרוכים היבטים משפטיים ופיננסים, היבטי מיסוי וקניין וכן סיכונים לא מעטים.

עבודתו של עורך הדין מתחילה עוד בשלב הראשוני ביותר, בו מבצע עורך הדין בדיקה של הנכס בכלל ההיבטים המשפטיים וזאת לצורך הגנת רוכש הנכס או מוכר הנכס אשר בין היתר הבדיקה כוללת את הפאן המשפטי של הנכס, בדיקה תכנונית של הנכס ובדיקות נוספות וחשובות לצורך הבטחת הלקוח.

על מנת להבטיח שעסקה חשובה ומשמעותית זו אכן תצא לדרך ותושלם (לרוב זוהי העסקה הגדולה ביותר של האדם במהלך כל חייו), כדאי לפנות לייעוץ וליווי משפטי ממשרד עורכי דין אליוב-גרין אשר חרט על דיגלו כי שירותיו יהיו מקצועיים, יסודיים והכל תוך הזמן הקצר ביותר.

משרד אליוב-גרין מתמחה בייצוג לקוחות פרטיים בעסקאות מכר של דירות מקבלן ובעסקאות מכר יד שניה.

למשרדנו ניסיון רב בליווי לקוחותינו ברכישה ומכירה של נכסים בארץ, לרבות עסקאות מורכבות, עסקאות קומבינציה ועסקאות פינוי בינוי.

ליווי משפטי ברכישת דירה יד שניה או דירה מקבלן כוללת שלב בדיקות מקדימות, הכנת הסכם מכר וליווי לקוחותינו עד שלב רישום הנכס על שמם של הרוכשים.

משרד עורכי דין אליוב-גרין מתמחה בייעוץ וליווי משפטי בתחום המקרקעין של לקוחות פרטיים, קבלנים יזמים וחברות.

מיסוי מקרקעין

כל אדם אשר מחליט לרכוש או למכור דירה חשוב שידע כי עסקאות נדל"ן בישראל ממוסות לרוב בהתאם להוראות חוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה), התשכ"ג-1963.

מס שבח

מוטל מכח חוק מיסוי מקרקעין. בנוסף, חוק מיסוי מקרקעין קובע את החיוב שעל רוכש הדירה לשלם מס רכישה – מס עקיף שחל על אדם הרוכש מקרקעין.

משרד עורכי דין אליוב-גרין מעניק ליווי שוטף בתחום מיסוי המקרקעין – מס שבח, מס רכישה והיטל השבחה.

עצנו היא, טרם ביצוע עסקת מקרקעין חשוב שהרוכש / הקונה יבחן את היבטי המס הרלוונטיים אשר יחולו עליו בהתאם לעסקה שהוא עתיד לבצע ולכן קיימת חשיבות רבה להתייעץ עם עורך דין הבקיא בתחום מיסוי המקרקעין על מנת שעורך הדין יוכל לערוך תכנון מס מראש, כך שניתן יהיה למקסם את רווחי הלקוח.

משרד עורכי דין אליוב-גרין מעניק ייעוץ משפטי בנושא מיסוי מקרקעין לרבות הגשת השגות ועררים בנושאי מס שבח והיטל השבחה, ניסוח הסכמים הכוללים תכנוני מס, קבלת אישורים מוקדמים מרשויות המס, שמירה על אינטרס הלקוח והכל תוך נסיון להשלים את העסקה בזמן הקצר ביותר וזאת מתוך הבנה כי עסקת הנדל"ן טומנת בחובה לא מעט מתחים וחששות.

עסקאות במקרקעין

כאמור, משרד אליוב-גרין מתמחה בליווי עסקאות נדל"ן פרטי ומסחרי, הכולל תכנון מס אופטימלי תוך מקסום רווחי לקוחתנו.

מוכרים דירה? מחפשים עורך דין מכירת דירה? רוכשים דירה? נשמח לטפל עבורכם בליווי משפטי של עסקת מכירת דירה, תוך מתן שירות מקצועי, יסודי, שקוף אישי ומסור ובזמינות מיידית.

במשרדנו ניתן לקבל את השירותים הבאים:

– עורך דין מקרקעין קניית דירה יד שניה

-עורך דין מקרקעין מכירת דירה יד שניה

-עורך דין מקרקעין רכישת דירה מקבלן

-עורך דין מקרקעין רכישת דירה במסגרת הרחבות ישובים

-עורך דין מקרקעין מכירה וקנייה של חנויות, מגרשים

-עורך דין מקרקעין זיכרון דברים

-עורך דין מקרקעין בדיקת נדל"ן

-עורך דין מקרקעין קבוצות רכישה

-עורך דין מקרקעין עסקאות קומבינציה

-עורך דין מקרקעין ייעוץ ותכנון מס מקרקעין

-עורך דין מקרקעין הסכמי שיתוף ופירוק שיתוף

-עורך דין מקרקעין הסכמי ניהול

-עורך דין מקרקעין השכרת נכסים פרטיים ומסחריים

-עורך דין מקרקעין רישום בתים משותפים

-עורך דין מקרקעין תיקון רישום צו בית משותף

-עורך דין מקרקעין רישום הרחבות בניה

-עורך דין מקרקעין ייצוג קבלני בניה וקבלני משנה

-עורך דין מקרקעין פינוי שוכרים

-עורך דין מקרקעין דיירות מוגנת

-עורך דין מקרקעין רישום הערות בטאבו

-עורך דין מקרקעין רישום נכסי מקרקעין שהתקבלו בירושה

קבעו עכשיו פגישת יעוץ!

עורך דין מקרקעין במרכז

מטרת הכתובים באתר אינם בשום אופן לשם יעוץ משפטי ו/או חוות דעת משפטית, והשימוש בהם באחריות בלעדית של הקורא. הכתובים באתר מהווים תיאורים כלליים בלבד ובלתי מחייבים.

קבע עכשיו פגישת יעוץ בחינם!

0 %
תיקים שנוצחו
0 %
ייעוצים שצלחו
0 %
פשרות שהושגו
0 %
תיקים של לקוחותינו שנדחו

דיני מקרקעין נוגעים ללא מעט תחומי משפט. כמעט כל אדם בשלב כלשהו בחייו יזדקק לשירותיו של עורך דין מקרקעין, בין אם לצורך ייצוג משפטי בערכאות משפטיות שונות, הן לצורך עריכת חוזים של שכירות, הן לצורך ליווי בהליך רכישת דירה, הן עבור ליווי וייצוג בהסכמי מקרקעין שונים והן עבור עיסוק במיסוי מקרקעין, ניהול נכסים שונים, ייצוג מול רשויות ועוד. כל הפעולות ועוד, ידרשו את הנוכחות והסיוע של עורך דין לענייני מקרקעין מקצועי ומיומן בתחום וזאת בכדי לצלוח בצורה הטובה ביותר את כל השלבים הרלוונטיים בכל עסקה העומדת על הפרק תוך כדי מזעור של ניגודי אינטרסים וכן קונפליקטים שונים.

עסקאות נדל"ן הן למעשה כל הפעולות אשר מובילות לקנייה או מכירה של מבנים וקרקעות, בין אם לצרכי מגורים ובין אם לתעשייה. תפקידו של עורך הדין בעסקאות מעין אלה הוא ללוות אתכם בעסקה ולוודא שהאינטרסים שלכם מקבלים את המענה המדויק והטוב ביותר. מעבר לכך, לעורך דין מעין זה יש תפקיד משמעותי ביותר בהובלה של הליך קנייה או מכירה של נכסי מקרקעין תוך כדי שהוא שומר שהזכויות של הצד שהוא מייצג לא יפגעו בתהליך זה. אין ספק שעסקאות נדל"ן הן עסקאות חשובות ביותר. אם אתם רוכשים דירה למשל, אתם בוודאי משקיעים בכך לא מעט כסף ואתם רוצים לוודא כי הדירה שתקבלו תהיה הדבר הטוב ביותר עבורכם. על כן, חשוב מאוד שתלוו את עצמכם בתהליך רכישת הדירה בגורמים מקצועיים שונים לרבות עורך דין לענייני מקרקעין מקצועי ומנוסה שיבטיחו כי התהליך יתבצע בצורה הטובה ביותר בכל היבט אפשרי.

מהם התפקידים של עורך דין לענייני מקרקעין?

התפקיד של עורך דין לענייני מקרקעין הוא להעניק את התמיכה המקסימלית לצד שהוא מייצג בעסקה. המטרה שלו הוא לסייע לכל אדם לצלוח את כל האתגרים שהוא נתקל בהם במסגרת עסקת מקרקעין וחשוב מאוד לדעת כי יש לא מעט אתגרים בעסקאות שכאלה. מעבר לכך הוא מעניק ייצוג משפטי בסוגיות מקרקעין שונות ועוד. חשוב לבחור את עורך הדין בקפידה.

אם אתם מחפשים עורך דין לענייני מקרקעין מקצועי ומנוסה, אשר יסייע לכם בצורה הטובה ביותר, צרו קשר עם אליוב-גרין משרד עורכי דין.

עורך דין לענייני נדלן הוא עורך דין אשר הוסמך על ידי המדינה לעסוק בדינים שונים ובפרט בדיני מקרקעין. נדל"ן למעשה מתייחס בשפה המקצועית לדיני מקרקעין ולעורך דין העוסק בתחום זה יש לא מעט תפקידים חשובים והוא מוסמך להעניק מענה במגוון עסקאות שונות הנוגעות לתחום. אם אתם תוהים מיהו עורך דין לענייני נדלן וכיצד הוא יכול לסייע לכם, חשוב שתקראו את המאמר הבא.

מה תפקידו של עורך דין לענייני נדלן?

הנה כמה מהתפקידים החשובים של עורך דין לענייני נדלן: ראשית על, עריכת חוזים. בכל עסקת נדלן יש חוזה בין הצדדים. בכל עסקת נדלן חשוב ביותר שיהיה נוכח עורך דין שילווה את הלקוח שלו ויוודא כי אין כלל פרצות כלשהן בחוזה אשר ימנעו את מימוש האינטרסים של הצדדים השונים בעסקה. לעיתים יכול עורך הדין של אחד מהצדדים להיות זה שניסח את החוזה והדבר מאוד מקובל בעסקות נדלן, אך גם במקרה הזה נחוץ עורך דין נדלן שילווה את הצד השני אפילו יותר שכן, המטרה של כל עורך דין היא לייצג את הצד שלו בצורה חד משמעית ועל כן, לא פעם כאשר עורך דין עורך חוזה לצד שלו, הוא ישמור על הזכויות שלו. מעבר לחוזים שבהם עוסק עורך דין לענייני נדלן הוא גם עוסק בסיוע וניהול של תיקי נדלן פרטיים המחזיקים בנכס וכן של תיקי נדלן מסחריים, הוא עוסק גם בייצוג ובקידום של יזמי נדלן והוא מתמודד הן עם הרשויות והן עם גורמים חיצוניים שונים בעסקאות נדלן.

כיצד תבחרו עורך דין לענייני נדלן?

אין ספק שלא כדאי להתפשר על בחירת עורך דין לענייני נדלן ועל כן, אם אתם זקוקים לשירותיו, חשוב מאוד שתבדקו איזה עורך דין ידוע כמקצועי מאוד בתחום זה, איזה עורך דין מנוסה בתחום, כמה שנים הוא עוסק בתחום וכמה לקוחות הוא כבר ייצג. כמובן שחשוב מאוד לקבל המלצות מלקוחות מרוצים על מנת לוודא כי מדובר על עורך דין מומלץ ובעל מוניטין.

אם אתם מחפשים עורך דין לענייני נדלן מקצועי ומנוסה, צרו קשר עם אליוב-גרין, משרד עורכי דין.

רכישת דירה מהווה את אחת העסקאות הגדולות ביותר שמבצע כל אדם בחייו. מדובר על סכום כספי גבוה שהוא משקיע בעסקה זאת וכן התנהלות בבירוקרטיה שונה הנוגעת להליך. לא מעט אנשים אינם חושבים שחובה לבחור בשירותיו של עורך דין מקרקעין מומלץ בעסקה זאת ומנסים להתנהל באופן עצמאי. חשוב לדעת כי ליווי של עורך דין מקרקעין מקצועי מהווה דבר חשוב ביותר בכל עסקת מקרקעין לרבות רכישה או מכירה של דירה שכן, עורך דין מעין זה יכול לחסוך לכם לא מעט כסף בעסקה העומדת על הפרק ולסייע לכם לנהל אותה בצורה תקינה ונוחה.

מדוע חשוב לשכור עורך דין מקרקעין לצורך ליווי עסקת מקרקעין?

כאמור, חשוב מאוד לשכור את שירותיו של עורך דין מקרקעין מומלץ, מקצועי ומנוסה בתחום זה. כדאי שיהיה לו גם ניסיון ספציפי בליווי עסקאות מסוג העסקה העומדת על הפרק. רק עורך דין מעין זה שיש לו ותק וניסיון משמעותיים ביותר בתחום, אשר עוסק בו באופן שוטף ויומיומי יהיה בקיא בכל ההיבטים הרלוונטיים והחשובים אשר כרוכים בעסקה המדוברת לרבות בעדכוני פסיקה וכן שינויים שונים במיסוי וכן בנוגע למוקשים שונים שעלולים להתגלות. עורך דין מקרקעין מקצועי ומנוסה יוכל לסייע ללקוח לקבל את ההחלטות הטובות ביותר בכל שלב משלבי העסקה לרבות בשלב המשא ומתן, שלב התהוות העסקה ועד שלב הסופי שלה.

כיצד בוחרים עורך דין מקרקעין מומלץ?

אם אתם תוהים כיצד בוחרים עורך דין מקרקעין מומלץ הרי שחשוב מאוד לעשות כמה דברים טרם אתם בוחרים בו: כדאי מאוד לבדוק האם מדובר על עורך דין שמכיר היטב את התחום ועוסק לא מעט בעסקאות מהסוג העסקה שאתם מנהלים. כך לדוגמא: אם אתם קונים דירה, חשוב מאוד שתבחרו עורך דין שידוע כי הוא עוסק בליווי בעסקאות הללו באופן שוטף על כל ההיבטים שלהן. מעבר לכך, חשוב מאוד לקבל המלצות על עורך דין טרם בוחרים בו. אין ספק כי המלצות מלקוחות מהוות דבר חשוב ביותר. מעבר לכך, חשוב מאוד לברר אודות עורך הדין, כמה שנים הוא עוסק בתחום והאם יש לו מוניטין.

אם אתם זקוקים לשירותיו של עורך דין מקרקעין מומלץ צרו קשר עם אליוב גרין משרד עורכי דין.

נכס נדלני מהווה את פסגת השאיפות של כל אדם כיום. מדובר על נכסים שמשקיעים בהם לא מעט כסף ועל כן, כל אדם שמעוניין לרכוש נכס נדלני לצרכי מגורים או השקעה, חייב לבחור עורך דין נדלן מומלץ ומקצועי אשר ילווה אותו בתהליך זה ויסייע לו לקבל את הנכס שהוא מעוניין לרכוש, בלי סיבוכים בדרך. יש לא מעט עסקאות נדלן שמתפוצצות או שבסופו של דבר עולות ביוקר לאדם כאשר הן לא מלוות על ידי עורך דין נדלן מקצועי.

באיזה עסקאות נדלן יכול לסייע לכם עורך דין נדלן?

עסקאות בתחום הנדלן הן למעשה פעולות אשר מתבצעות לצורך קנייה או מכירה של קרקעות ומבנים, לצורך מגורים או לצרכים מסחריים ותעשייתיים. עורך דין העוסק בתחום דיני מקרקעין, מהווה למעשה את מרכז העסקאות הללו. המטרה שלו היא להעניק את המענה הטוב ביותר לאינטרסים הפרטיים של הלקוח שבוחר בו. עליו לדאוג להוביל את ההליך בצורה הטובה ביותר עד השלמתו כאשר הוא שומר כל הזמן בצורה מלאה על הזכויות של הלקוח שלו. אין ספק כי חשוב מאוד לבחור עורך דין נדלן מומלץ עבור ליווי של כל עסקת נדלן באשר היא אשר עומדת על הפרק. חשוב לדעת כי עסקאות נדלן  הן עסקאות שיש בהן לא מעט הליכים בירוקרטיים. אותם הליכים דורשים מיומנות רבה ובקירות וכן הערכות כלכלית רצינית לקראת כל ההוצאות. עורך דין נדלן יכול לסייע בהיערכות מדויקת ונכונה לצד כל האלמנטים הנדרשים בכדי להשלים כל עסקת נדלן בצלחה.

כיצד תבחרו עורך דין נדלן מומלץ?

כיום ניתן למצוא לא מעט עורכי דין אשר עוסקים בענף הנדלן ועל כן, אין ספק שחשוב מאוד לבחור עורך דין נדלן מומלץ ומקצועי אשר אכן יצליח לסייע לכם בליווי וייצוג מקצועיים ביותר בכל עסקת נדלן העומדת על הפרק. יש לבדוק כמה שנים עוסק עורך הדין בתחום זה, כמה עסקאות הוא ליווה בהצלחה, כמה לקוחות בוחרים בו והאם הם מרוצים משירותיו ועוד. אין לבחור עורך דין בלי לבדוק היטב שהוא יספק לכם את המענה הטובה ביותר.

אם אתם מחפשים עורך דין נדלן מומלץ ומקצועי, צרו קשר עם: אליוב-גרין משרד עורכי דין.

אליוב-גרין עורכי דין

משרד עורכי דין אליוב-גרין
ניסיון של שנים ומתמחים
בשלל תחומים

עורך דין לענייני סכסוך שכנים
עורך דין מומחה למיסוי מקרקעין
עורך דין סכסוך שכנים
עורך דין פירוק חברה

צור קשר

כל הזכויות שמורות © 2022 | משרד עורכי דין ונוטריון אליוב-גרין

Call Now Button דילוג לתוכן